به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 9 آبان 1399

درصد کارخانجات آب معدنی تعطیل شدند

درصد کارخانجات آب معدنی تعطیل شدند

 

پیمان فروهر با گلایه از اینکه قیمت مواد اولیه واحدهای آب معدنی رشد 100 درصدی داشته است، اظهارداشت: در سال گذشته قیمت هر کیلو مواد اولیه واحدهای آب معدنی 4450 تومان بود اما امسال قیمت به کیلویی 26 هزار تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه برخی از واحدهای تولیدی آب معدنی افزایش قیمت را اعمال و تعدادی دیگر هم فعالیت خود را تعطیل کرده‌اند، افزود: مابقی واحدها هم نیمه تعطیل به فعالیت می‌پردازند.

دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی کشور با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی چاره ای جز افزایش قیمت ندارند، گفت: تعزیرات بدون توجه به افزایش 100 درصدی قیمت مواد اولیه مانع افزایش قیمت ها شده که این امر هیچ استدلالی ندارد.

وی با اعلام اینکه نامه نگاری‌های مختلفی برای کاهش قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی آب معدنی انجام داده‌ایم، گفت: هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیده ایم و حتی از مجموع 170 کارخانه 30 درصد آنها تعطیل شده است.

 فروهر پیش از این با اشاره به اینکه در حال حاضر واحد پتروشیمی تندگویان تنها تأمین کننده مواد مورد نیاز تولید بطری صنایع لبنی، نوشابه و آب معدنی است اظهار داشت: در طول چند ماه گذشته این واحد تولیدی نرخ مواد اولیه را با محاسبه قیمت‌های بین المللی و نرخ ارز 4هزار و 200 تومانی تعیین کرد که این موضوع باعث رشد قابل توجه قیمت ها برای واحدهای تولیدی شد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه علاوه بر افزایش قیمت مواد اولیه تقاضای کاذب هم در بازار رشد قابل توجهی داشته، گفت: صنایع روغن، نوشابه، آب معدنی و لبنیات 90 درصد مواد نیاز خود را از تولیدکنندگان پرفیوم خریداری می‌کنند.

دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی کشور، اضافه کرد: تولیدکنندگان پرفیوم با وجود آنکه مواد اولیه خود را از بورس کالا آنهم با قیمت هفت هزار تومان می‌خرند اما در زمان ارائه این مواد به صنایع مختلف مبنای قیمت را بازار آزاد تعیین می کنند که این موضوع مشکلات بسیار شدیدی را برای واحدهای تولیدی روغن، آب معدنی و لبنیات بوجود آورده است.

وی با تأکید براینکه صنایع امروز در تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود در تولید بطری ها مشکل دارند، تصریح کرد: مکاتبات و جلسات مختلفی را با مسئولان وزارت صنعت جهت تأمین مواد اولیه خود برگزار کرده ایم اما هنوز اختلاف زیاد مواد از بورس تا بازار بالا بوده و تولیدکنندگان امکان خرید آنها را ندارند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 14-05-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا