به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

اختصاص ۲هزار میلیارد تومان برای طرح‌های شیرین‌سازی آب

اختصاص ۲هزار میلیارد تومان برای طرح‌های شیرین‌سازی آب

 

رضا اردکانیان ظهر امروز  اظهارداشت: تعداد قابل توجهی از پروژه های عمرانی در حوزه آب و فاضلاب و برق در استان گلستان در دست اجرا قرار دارد که تعداد آنها بالغ بر 110 پروژه است.

وی افزود: برای این پروژه‌ها 8 هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که تاکنون یک‌هزار و 500 میلیارد تومان آن هزینه شده است.

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد: با تمهیداتی که اندیشیده خواهد شد باقیمانده این اعتبارات به استان گلستان تخصیص خواهد یافت تا مردم این استان مرزنشین از پوشش بیشتر طرح های آب، برق و سیستم‌های جمع‌آوری و دفع فاضلاب بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح زهکشی اراضی اولویت دار استان در شهرستان های بندرترکمن و گمیشان امروز آغاز شد که امیدواریم با تامین اعتبار این طرح که 12 هزار هکتار وسعت دارد، هرچه زودتر به اهداف خود برسد.

اردکانیان با اشاره به بازدید از طرح آبرسانی به 4 شهر و 130 روستای استان از محل سد نیمه تمام نرماب هم گفت: امروز عملیات اجرایی پروژه آب شیرین‌کن با 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد که باید از سرمایه گذار پروژه به دلیل اجرای آین طرح در نوار ساحلی قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به سیاست‌های دولت، طرح‌های شیرین‌سازی آب‌های شور در نوارهای مرزی کشور مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وزیر نیرو ادامه داد: بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده و سرمایه گذاری در بخش شیرین‌سازی آب انجام شده است. همچنین حجم قراردادهای ساخت و بهره برداری آب شرب 400 هزار مترمکعب در روز و 200 هزار متر مکعب در بخش صنعت بوده که سالانه معادل 220 میلیارد مترمکعب خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آب شیری کن بندرترکمن 58امین سامانه نمک زدایی در کشور به روش BOO بوده و 27امین پروژه در دولت تدبیرو امید به شمار میرود. باتوجه به اینکه امسال در آستانه جشن های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم بنا داریم در این حوزه 40 طرح را به بهره برداری برسانیم که آب شیرین کن بندرترکمن ششمین پروژه افتتاحی امسال است.

اردکانیان با تاکید براینکه توسعه این طرح ها در اولویت برنامه های وزارت نیرو قرار دارد، خبری خوش هم به مردم نوار مرزی گلستان داد و گفت: در حال حاضر می توانیم برای احداث آب شیرین کن در سیمین شهر و 53 روستای دیگر با ظرفیت 7 هزارمترمکعب و همچنین پوشش 17 هزار نفر اقدام کنیم. این طرح در مرحله جانمایی برای حفر چاه‌ها قرار دارد.

وی در ادامه به نیروگاه برق علی آبادکتول هم اشاره کرد و افزود: امروز از این نیروگاه بازدید خواهیم داشت و سعی می کنیم زمینه های لازم برای احداث نیروگاهی دیگر در این استان که بتواند نیازهای مردم و به ویژه بخش صنعت را برطرف کند، فراهم کنیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-05-1397, 23:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی