به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 6 خرداد 1398

سهام آسیایی افت کرد

سهام آسیایی افت کرد

 

در حالی‌ که دور جدیدی تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، به سهام چین آسیب زد، سهام آسیایی افت کردند، در حالی‌ که با عدم تغییر سیاست پولی واشنگتن و ژاپن،= و بالا رفتن سود اوراق، قیمت آنها افت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه بدون سهام ژاپن ۰.۸ درصد افت کرد؛ این شاخص با سقوط ۱.۲ درصدی سهام هنگ‌کنگ، پایین کشیده شد.

شاخص شرکت‌های برتر چین، سی‌اس‌آی ۳۰۰، هم ۱.۴ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین میزان ۳ هفته‌ای خود رسید. این شاخص نسبت به رکورد ۲۴ جولای خود ۵.۵ درصد سقوط کرده است.

دولت آمریکا چهارشنبه شب با مطرح کردن تعرفه ۲۵ درصدی بر ۲۰۰ میلیارد از واردات سالیانه چینی، فشارها را بر چین افزایش داد تا امتیازات تجاری بیشتری در مذاکرات احتمالی دریافت کند.

اما اعلام درآمد فوق‌العاده اپل کمک کرد نگرانی‌ها در مورد شرکت‌های تکنولوژی فروکش کند. سهام بزرگترین شرکت جهان از لحاظ ارزش بازار، ۵.۹ درصد جهش کرد و ارزش این شرکت به رقم ۱ تریلیون دلار نزدیک شد.

تغییرات سیاست پولی بانک ژاپن، فضای مالی این کشور را محدود نکرد و تاثیر چندانی بر فضای بازارهای سهام نداشت.

فدرال‌رزرو روز چهارشنبه، در پایان جلسه سیاست‌گذاری خود نرخ بهره را ثابت نگاه داشت و با ذکر این‌که اقتصاد آمریکا در وضعیت قدرتمندی است، اعلام کرد نرخ بهره را در ماه سپتامبر بالا خواهد برد.

این هفته شاخص سهام جهانی ام‌اس‌سی‌آی ۰.۴۵ درصد افت کرده است و به سودهایی که در ۴ هفته قبلی به دست آورده بود خاتمه داد. در این میان سهام چین بیشترین آسیب را دیدند.

در معاملات دیشبِ وال‌استریت، اس‌اندپی ۰.۱ درصد افت کرد، اما نزدک ۰.۴۶ درصد رشد کرد و به روند بهبود خود از پایین‌ترین سطح ۳ هفته‌ای ثبت شده در روز دوشنبه، ادامه داد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-05-1397, 21:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی