به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 29 اسفند 1397

مردم نمی‌توانند با دمای آب و هوای آینده سازگار شوند

مردم نمی‌توانند با دمای آب و هوای آینده سازگار شوند

 

بررسی‌های متعدد پژوهشگران حاکی از آن است،  مرگ و میر ناشی از موج‌های شدید گرما تا سال 2080 به طور چشمگیری در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری افزایش خواهد یافت.

این اولین مطالعه جهانی برای پیش بینی مرگ و میر مرتبط با گرما در آینده است که هدف آن کمک به تصمیم گیرندگان در برنامه‌ریزی استراتژی‌های انطباق و مقابله با تغییرات اقلیمی است.

براساس مطالعات محققان دانشگاه‌های کالیفرنیا، برکلی و استنفورد، گرمایش کره زمین نه تنها باعث کاهش و تخریب محصولات کشاورزی و بالا آمدن سطح آب دریاها می‌شود، بلکه بر شرایط روحی و جسمی انسان‌ها نیز تاثیر بسیار نامطلوبی می‌گذارد و نرخ خودکشی را با میزان قابل توجهی افزایش مواجه می‌کند.

ژو یومینگ، استادیار اپیدمیولوژی محیط زیست و زیست شناسی در دانشگاه موناش که این مطالعه را انجام داد، می‌گوید: گزارش‌های رسانه‌های اخیر که جزئیات افزایش نرخ مرگ ومیر در اثر گرما در سراسر جهان را در بر می‌گیرد، اهمیت مطالعات اقلیمی و یافتن چاره برای کاهش تغییرات آب و هوایی را برجسته می‌کند.

براساس این مطالعه، در بهترین حالت ممکن، مرگ و میر ناشی از گرما در سه شهر استرالیا (بریزبن، سیدنی و ملبورن) در مقایسه با دوره زمانی 1971 تا 2010، 471 درصد افزایش خواهد یافت.

 

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-05-1397, 20:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی