به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

۲۰میلیون نفر ایرانی ساکن محلات فرسوده هستند

۲۰میلیون نفر ایرانی ساکن محلات فرسوده هستند

 

عباس آخوندی امروز پنج شنبه(11 مرداد) در جلسه ستاد بازآفرینی شهری کردستان، اظهار کرد:استان کردستان موقعیت بسیار ممتازی دارد و باید از آن در جهت توسعه و آبادانی استان بهره گرفت.

وی افزود: محور زاگرس محور تمدنی مهم برای ایران است و بخش عمده ای از آثار تمدنی ایران زمین در این محور واقع شده و در دوره های تاریخی و جدید نیز منطقه مستعدی است.

وزیر راه و شهرسازی ضمن انتقاد از نحوه بیان سخنان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس، عنوان کرد: نمایندگان استان ها برای جلب توجه مسئولان در جلسات، غمنامه می‌خوانند اما این نحوه تصویرسازی، سرمایه‌گذاران را از استان فراری می‌دهد.

وی بیان کاستی‌ها را نکته به‌جا و وظیفه نمایندگان دانست و تصریح کرد: اینکه چهره استانی با این موقعیت استراتژیک را تبدیل به استانی پلش کنیم، به زیان مردم بوده و با این وضعیت هیچ سرمایه گذاری به استان ورود نخواهد کرد.

آخوندی ایجاد کریدور شمال- جنوب، 80 کیلومتر بزرگراه، بازآفرینی شهری، توجه به نواحی منفصل شهری و ... را از جمله اقدامات موثری دانست که در این دوره در وزارت راه صورت گرفته که پیش از این به آنها هیچ توجهی نشده بود.

وی ادامه داد: وضعیت جاده‌های بانه، مریوان و سایر جاده‌های استان نسبت به گذشته بسیار بهتر شده اما با این وجود کافی نیست و به دنبال این هستیم بیش از گذشته کمک شود.

وزیر راه عنوان کرد: کوهی از مشکلات در کشور وجود دارد اما باید آنها را شناسایی و برای حل آن تلاش کنیم و در برابر مردم و مسئولیت و موقعیت خود مسئولانه عمل کرده و در جبهه های مختلف پایمردی کنیم.

وی بیان کرد: همه قطعات راه آهن همدان- سنندج به پیمان گذاشته شده و جهت دسترسی بهتر مردم، علیرغم هزینه بسیار سنگین، ایستگاه آن را به داخل شهر آوردیم که کاری بسیار مهم و اساسی است.

آخوندی با اشاره به اجرای جاده سنندج- مریوان علیرغم هزینه سنگین، گفت: هیچ محوری از محورهای استان را از مطالعه کنار نگذاشته‌ایم.

وی اعلام کرد: 20 میلیون نفر در کشور در بافت ناکارآمد و فرسوده ساکن هستند که این وضعیت در کردستان نیز وجود دارد و 51 درصد جمعیت شهری سنندج در این بافت ها ساکن هستند.

وزیر راه از تعریف و اجرای ایجاد خدمات زیربنایی و روبنایی در محلات ناکارآمد سنندج خبر داد و خاطرنشان کرد: این اقدامات با همکاری شهرداری و به صورت مشترک انجام خواهد شد و در جهت بهسازی معابر نیز از شهرداری حمایت کامل خواهیم کرد.

 

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-05-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی