به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 27 اسفند 1397

۲۰میلیون نفر ایرانی ساکن محلات فرسوده هستند

۲۰میلیون نفر ایرانی ساکن محلات فرسوده هستند

 

عباس آخوندی امروز پنج شنبه(11 مرداد) در جلسه ستاد بازآفرینی شهری کردستان، اظهار کرد:استان کردستان موقعیت بسیار ممتازی دارد و باید از آن در جهت توسعه و آبادانی استان بهره گرفت.

وی افزود: محور زاگرس محور تمدنی مهم برای ایران است و بخش عمده ای از آثار تمدنی ایران زمین در این محور واقع شده و در دوره های تاریخی و جدید نیز منطقه مستعدی است.

وزیر راه و شهرسازی ضمن انتقاد از نحوه بیان سخنان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس، عنوان کرد: نمایندگان استان ها برای جلب توجه مسئولان در جلسات، غمنامه می‌خوانند اما این نحوه تصویرسازی، سرمایه‌گذاران را از استان فراری می‌دهد.

وی بیان کاستی‌ها را نکته به‌جا و وظیفه نمایندگان دانست و تصریح کرد: اینکه چهره استانی با این موقعیت استراتژیک را تبدیل به استانی پلش کنیم، به زیان مردم بوده و با این وضعیت هیچ سرمایه گذاری به استان ورود نخواهد کرد.

آخوندی ایجاد کریدور شمال- جنوب، 80 کیلومتر بزرگراه، بازآفرینی شهری، توجه به نواحی منفصل شهری و ... را از جمله اقدامات موثری دانست که در این دوره در وزارت راه صورت گرفته که پیش از این به آنها هیچ توجهی نشده بود.

وی ادامه داد: وضعیت جاده‌های بانه، مریوان و سایر جاده‌های استان نسبت به گذشته بسیار بهتر شده اما با این وجود کافی نیست و به دنبال این هستیم بیش از گذشته کمک شود.

وزیر راه عنوان کرد: کوهی از مشکلات در کشور وجود دارد اما باید آنها را شناسایی و برای حل آن تلاش کنیم و در برابر مردم و مسئولیت و موقعیت خود مسئولانه عمل کرده و در جبهه های مختلف پایمردی کنیم.

وی بیان کرد: همه قطعات راه آهن همدان- سنندج به پیمان گذاشته شده و جهت دسترسی بهتر مردم، علیرغم هزینه بسیار سنگین، ایستگاه آن را به داخل شهر آوردیم که کاری بسیار مهم و اساسی است.

آخوندی با اشاره به اجرای جاده سنندج- مریوان علیرغم هزینه سنگین، گفت: هیچ محوری از محورهای استان را از مطالعه کنار نگذاشته‌ایم.

وی اعلام کرد: 20 میلیون نفر در کشور در بافت ناکارآمد و فرسوده ساکن هستند که این وضعیت در کردستان نیز وجود دارد و 51 درصد جمعیت شهری سنندج در این بافت ها ساکن هستند.

وزیر راه از تعریف و اجرای ایجاد خدمات زیربنایی و روبنایی در محلات ناکارآمد سنندج خبر داد و خاطرنشان کرد: این اقدامات با همکاری شهرداری و به صورت مشترک انجام خواهد شد و در جهت بهسازی معابر نیز از شهرداری حمایت کامل خواهیم کرد.

 

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-05-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی