به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 بهمن 1399

ایرانیان خارج از کشور چقدر سرمایه دارند؟

ایرانیان خارج از کشور چقدر سرمایه دارند؟

 

مهمترین هدف ما آوردن سرمایه‌های خارج از کشور است و در این میان جلب نظر افراد بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: سرمایه‌های عظیم در کشور‌های مختلف جهان وجود دار که متعلق به ایرانیان است و ما هنوز این ظرفیت عظیم را استفاده نکرده ایم.

حلاج زاده بیان کرد: بیش از ۳۷۰ هزار نفر پروفسور، نخبه و کارشناس ایرانی در خارج از کشور داریم که به گفته تحلیلگران خارجی ایران بزرگترین صادرکننده مغز‌های متفکر به خارج است.

وی یادآورشد: با راه اندازی مرکز ایرانیان خارج از کشور تلاش می‌کنیم تا مغز‌های متفکر را به داخل کشور جذب کنیم البته هیچ نیازی نیست زندگی این افراد را هم منتقل کنیم بلکه هدف استفاده از ظرفیت‌های فکری و مالی ایرانیان است تا به اقتصاد و اشتغال کشور کمک شود.

رئیس مرکز ایرانیان خارج از کشور اضافه کرد: با الگو گرفتن از کشور‌هایی مانند لبنان که بزرگترین تجار خود را درخارج از کشور به کار گرفته و در شرایط بحرانی از آن استفاده می‌کنند می‌توانیم از ظرفیت ارزشمندی که داریم برخوردار شویم.

حلاج زاده بیان کرد: کشور چین هم که ۳۰ سال قبل در فقرو گرسنگی و بیکاری بود با ایجاد سازمانی توانمند توانست چینی‌های پولدار خارج از کشورش را ساماندهی کند و با مهندسی معکوس توانست به اقتصادی قوی دست یابد و ما نیز می‌توانیم این الگو را پیاده کنیم.

۲۵ هزار میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور

وی اضافه کرد: سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد دلار است و می‌توان گفت: ۱۰ درصد ثروت دنیا در اختیار ایرانیان است، اما از این پتانسیل استفاده نکرده ایم و فرصت‌ها را از دست داده ایم.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 13-05-1397, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی