به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

مطمئن‌ترین منبع تامین آب در کشور پساب است

مطمئن‌ترین منبع تامین آب در کشور پساب است

 

رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری از شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب اردکان با اشاره به اینکه این پروژه از جمله طرح‎‌های ارزشمند بخش آب و فاضلاب کشور است، عنوان کرد: این پروژه را به عنوان نخستین پروژه بیع متقابل وزارت نیرو می‌شناسیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 30 قرارداد بیع متقابل با بخش خصوصی در وزارت نیرو امضا شده است، گفت: تاکنون 11 مورد از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر نیرو تصریح کرد: کشور ما کشور کم آبی است و ما باید با این کم آبی سازگار شویم اما در عین کم آبی و مشکلاتی ‌‌که در تامین آب شرب داریم، یک چیز روشن و قطعی است و آن این که مطمئن‌ترین منبع آب در کشور پساب است.

اردکانیان تصریح کرد: در اینکه تا جمعیت داریم پساب خواهیم داشت تردیدی نیست و صنعت ما به درستی این موضوع را متوجه شده که هر نوع سرمایه‌گذاری در این حوزه، سرمایه‌گذاری مطمئن و با تضمینی است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه حدود هفت و نیم میلیارد متر مکعب آب برای شرب در کشور تولید می‌شود گفت: از این میزان حدود چهار و نیم میلیارد متر مکعب پساب تولید می‌شود که باید آن را جمع‌آوری کنیم وگرنه این پساب به محیط زیست ضربه می‌زند و امکان بهره‌مندی از آن را هم از دست می‌دهیم.

اردکانیان خاطرنشان کرد: از چهار میلیارد و 300 میلیون متر مکعب پساب هم اکنون فقط حدود یک میلیارد متر مکعب آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و این اصلا مناسب نیست و باید بتوانیم هرچه سریع‌تر در این زمینه وضعیت استفاده ازپساب را بهتر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه زمینه حضور بخش خصوصی را به صورت کامل در این عرصه فراهم کرده و می‌کنیم گفت: با مشارکت بخش خصوصی ما مبلغ بزرگی از آب را می‌توانیم مجددا در چرخه قرار دهیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 5-05-1397, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا