به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 27 اسفند 1397

نفس گرم تابستان بر تن ارومیه

نفس گرم تابستان بر تن ارومیه

 

خبر جدید این است که «۵۰۰کیلومتر از دریاچه ارومیه تبدیل به پارک می‌شود»؛ این را پرویز آراسته، مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست آذربایجان غربی گفته بود که به شکلی گسترده در فضای مجازی بازتاب یافت.

اعلام این خبر، چیزی شبیه جدا کردن دستگاه‌های پزشکی از بیمار و اعلام مرگ مغزی است. چیزی شبیه گفتن اینکه «بیهوده دلتان را خوش نکنید» و «حتماً خداوند این‌طور خواسته است»، یا حتی شاید «قسمت دریاچه همین بوده است».

اما نبوده است؛ همه‌مان می‌دانیم که حال وخیم دریاچه ارومیه، نتیجه یک‌سری سیاست‌های غلط است: «۵۰سال است که سیاست‌های نادرست دامن دریاچه ارومیه را گرفته است»، این عقیده داور نامدار، مدیرکل منابع طبیعی آذربایجان شرقی است.

 

کاروان احیا دریاچه ارومیه از دولت یازدهم به راه افتاد

کارشناسان محیط‌زیست بر این باورند که خشک شدن دریاچه ارومیه زندگی حداقل ۴۰میلیون نفر را به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به خطر می‌اندازد. شاید همین دربرگیری زیاد موضوع دریاچه باعث شد احیا آن، به یک شعار انتخاباتی تبدیل شود: «احیا دریاچه ارومیه، دستور کار اولین روز کاری‌ام خواهد بود». این وعده دکتر روحانی در تجمع‌های انتخاباتی بود.

البته کاروان تدبیر و امید از دومین جلسه هیئت دولت برای احیا دریاچه ارومیه به راه افتاد. بر همین اساس در دومین جلسه تصویب شد تا ستادی برای ساماندهی امور این دریاچه راه‌اندازی شود که ۳۰ اقدام در این ستاد تصویب و یک برنامه‌ریزی ۱۰ ساله برای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شد، طبق این برنامه‌ریزی دو تا سه سال اول برای تثبیت وضعیت دریاچه تعیین شد، یعنی شرایط دریاچه از وضعیت فعلی بدتر نشود و هفت سال مابقی برای بهبود وضعیت دریاچه اختصاص یابد.

اما با همه این‌ها، حالا که دولت دوازدهم کلیددار کشور است، باز عکس‌هایی از دریاچه ارومیه در فضای مجازی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد حال دریاچه «وخیم» است و مرگ هنوز همچون یک ماهی سیاه در آب‌های کم‌عمق آن شناور است.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-05-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی