به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

طرح ترسیب کربن، ۸۵۰ نوع شغل برای روستاییان ایجاد کرد

طرح ترسیب کربن، ۸۵۰ نوع شغل برای روستاییان ایجاد کرد

 

فرهاد سرداری شامگاه سه شنبه افزود: طرح ترسیب کربن یا طرح مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه روستایی به دلیل تغییر در شیوه احیای مناطق بیایانی در چند سال گذشته انجام شده است. 
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این طرح الگوی برگزیده آسیا و اقیانوسیه است که در آن به جای تکیه بر سرمایه های محیطی به سرمایه اقتصادی، مالی، اجتماعی، انسانی و محیطی تکیه شده است.
سرداری با بیان اینکه در استان های مختلف یک منطقه محروم شناسایی و این طرح به طور آزمایشی در آن اجرا می شود، افزود: هم اکنون در 18 استان طرح ترسیب کربن در حال اجراست.
وی با اشاره به وضعیت مراتع و جنگل های استان زنجان، تاکید کرد: با سازماندهی مردم و ایجاد گروه های توسعه روستایی، هدف نهایی جلوگیری از تخریب منابع طبیعی خواهد بود.
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: تعاون و مشارکت مردم در این بخش ها ارتقا پیدا کرده و برای اشتغال آفرینی آنها برنامه ریزی می شود.
سرداری ادامه داد: از همه ظرفیت های بومی منطقه استفاده و تلاش می شود تا به سمت شناسایی و ایجاد اشتغال مولد گام برداریم، تا از تخریب منابع طبیعی ممانعت شود.
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از زمان آغاز اجرای طرح در 18 استان کشور، نزدیک چهارهزار اشتغال پایدار و نیمه پایدار ایجاد شده است.
وی با تشریح وضعیت نامطلوب 18 استان بیایانی کشور در بیابان زایی، خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر مراتع با شرایطی که دارند کاهش رتبه داشته اند و مراتع درجه یک به 2 و 2 به سه کاهش یافته اند.
سرداری تصریح کرد: اگر دست روی دست گذاشته و کاری نکنیم، ادامه این روند با اقلیم و شرایط انسانی فعلی سبب اوضاع وخیم تر و بحرانی تر در سال های آینده می شود.
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه در همه جای کشور تاثیر بیابان زایی را مشاهده می کنیم، اظهار داشت: کاهش بارندگی های سراسری و عامل انسانی 2 دلیل عمده افزایش سرعت بیایان زایی در کشور است.
وی تاکید کرد: اگر همین شرایط اقلیمی و انسانی در زنجان ادامه یابد، در 10 سال آینده جزو استان های بیابانی خواهد بود.
سرداری افزود: تا کنون برای مبارزه با بیابان زایی بیش از 2 میلیون و 100 هزار هکتار جنگل کاری و بیش از 250 هزار هکتار مالچ پاشی انجام شده است.
وی با اشاره به اعتبار 10 هزار میلیارد ریالی برای بیایان زدایی در سال گذشته، تصریح کرد: این اعتبارات به هیچ وجه پاسخگو نیست، چرا که برای ارائه خدمات مطلوب در هر یک از 18 استان بیایانی کشور حدود 3هزار میلیارد ریال بودجه سالانه احتیاج داریم.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

 

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-05-1397, 07:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی