به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

طرح ترسیب کربن، ۸۵۰ نوع شغل برای روستاییان ایجاد کرد

طرح ترسیب کربن، ۸۵۰ نوع شغل برای روستاییان ایجاد کرد

 

فرهاد سرداری شامگاه سه شنبه افزود: طرح ترسیب کربن یا طرح مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه روستایی به دلیل تغییر در شیوه احیای مناطق بیایانی در چند سال گذشته انجام شده است. 
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این طرح الگوی برگزیده آسیا و اقیانوسیه است که در آن به جای تکیه بر سرمایه های محیطی به سرمایه اقتصادی، مالی، اجتماعی، انسانی و محیطی تکیه شده است.
سرداری با بیان اینکه در استان های مختلف یک منطقه محروم شناسایی و این طرح به طور آزمایشی در آن اجرا می شود، افزود: هم اکنون در 18 استان طرح ترسیب کربن در حال اجراست.
وی با اشاره به وضعیت مراتع و جنگل های استان زنجان، تاکید کرد: با سازماندهی مردم و ایجاد گروه های توسعه روستایی، هدف نهایی جلوگیری از تخریب منابع طبیعی خواهد بود.
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: تعاون و مشارکت مردم در این بخش ها ارتقا پیدا کرده و برای اشتغال آفرینی آنها برنامه ریزی می شود.
سرداری ادامه داد: از همه ظرفیت های بومی منطقه استفاده و تلاش می شود تا به سمت شناسایی و ایجاد اشتغال مولد گام برداریم، تا از تخریب منابع طبیعی ممانعت شود.
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از زمان آغاز اجرای طرح در 18 استان کشور، نزدیک چهارهزار اشتغال پایدار و نیمه پایدار ایجاد شده است.
وی با تشریح وضعیت نامطلوب 18 استان بیایانی کشور در بیابان زایی، خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر مراتع با شرایطی که دارند کاهش رتبه داشته اند و مراتع درجه یک به 2 و 2 به سه کاهش یافته اند.
سرداری تصریح کرد: اگر دست روی دست گذاشته و کاری نکنیم، ادامه این روند با اقلیم و شرایط انسانی فعلی سبب اوضاع وخیم تر و بحرانی تر در سال های آینده می شود.
مدیرکل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه در همه جای کشور تاثیر بیابان زایی را مشاهده می کنیم، اظهار داشت: کاهش بارندگی های سراسری و عامل انسانی 2 دلیل عمده افزایش سرعت بیایان زایی در کشور است.
وی تاکید کرد: اگر همین شرایط اقلیمی و انسانی در زنجان ادامه یابد، در 10 سال آینده جزو استان های بیابانی خواهد بود.
سرداری افزود: تا کنون برای مبارزه با بیابان زایی بیش از 2 میلیون و 100 هزار هکتار جنگل کاری و بیش از 250 هزار هکتار مالچ پاشی انجام شده است.
وی با اشاره به اعتبار 10 هزار میلیارد ریالی برای بیایان زدایی در سال گذشته، تصریح کرد: این اعتبارات به هیچ وجه پاسخگو نیست، چرا که برای ارائه خدمات مطلوب در هر یک از 18 استان بیایانی کشور حدود 3هزار میلیارد ریال بودجه سالانه احتیاج داریم.

منبع : اقتصاد آنلاین

 

 

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-05-1397, 07:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال