به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

ترکیه: اتحادیه اروپا نیز در خصوص عدم تحریم ایران با ما هم‌نظر است

ترکیه: اتحادیه اروپا نیز در خصوص عدم تحریم ایران با ما هم‌نظر است

 

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که در آذربایجان به سر می‌برد در یک کنفرانس خبری مشترک با المار محمدیاراف همتای آذربایجانی خود از مخالفت ترکیه نسبت به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران خبر داد و اعلام کرد: ترکیه همواره تحریم‌های سازمان ملل علیه هر کشوری را اعمال می‌کند، اما مجبور نیستیم تحریم‌های آمریکا یا انگلیس و یا اتحادیه اروپا را علیه یک کشور رعایت کنیم.

چاووش اوغلو با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه روسیه خاطرنشان کرد: ترکیه پیش از این در تحریم‌های آمریکا علیه روسیه مشارکت نکرد. چراکه آن تحریم‌ها را درست نمی‌دانیم. این موضع اصولی ما است و وابسته به شرط خاصی نیست.

وزیر امور خارجه ترکیه در مورد ادعایی مبنی بر اینکه «اگر آمریکا فتح‌الله گولن را به ترکیه تحویل دهد، ترکیه هم تحریم علیه ایران را اعمال خواهد کرد» گفت: آمریکا مجبور است که فتح‌الله گولن را به ما تحویل دهد. چراکه ترکیه و آمریکا با یکدیگر متحد هستند و گولن رهبر یک گروه تروریستی است که اقدام به کودتا در ترکیه کرده است. منوط کردن تحویل گولن به شرط دیگری درست نیست.

وی با تأکید بر اینکه ترکیه تحت‌فشار قرار دادن ایران از طریق تحریم‌های بین‌المللی را درست نمی‌داند، اظهار داشت: خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران اقدام نادرستی بود. آمریکا متحد ماست. حتی اتحادیه اروپا ‌هم نظر با ترکیه است و به توافق هسته‌ای با ایران ادامه می‌دهد.

چاووش اوغلو ادامه داد: به هیئت آمریکایی که 20 جولای برای مذاکره درباره تحریم‌ها علیه ایران به ترکیه آمده بودند نیز موضع اصولی خود را اعلام کرده و به آن‌ها گفتیم که در تحریم علیه ایران مشارکت نخواهیم کرد. چراکه ما با شرایط مناسب از ایران نفت می‌خریم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-05-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی