به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 28 دی 1399

قیمت یک لیتر آب بسته‌بندی ۱۵۰۰تومان، آب شرب شهری ۶ریال!

قیمت یک لیتر آب بسته‌بندی ۱۵۰۰تومان، آب شرب شهری ۶ریال!

 

بختیاری که امروز در هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران حضور پیدا کرده بود در خلال بررسی تامین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب مورد نیاز این شرکت، گفت: تهران نسبت به جمعیت خود در سرانه‌های آب تجدید شونده وضعیت بسیار نامطلوبی دارد و این سرانه در استان تهران بسیار پایین است.

وی افزود: وضعیت میانگین بارندگی در جهان حدود ۷۵۰ متر مکعب است در حالیکه این رقم در ایران ۲۵۱ متر مکعب است. لذا به لحاظ میانگین بارندگی استان تهران از میانگین پایینی برخوردار است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پنج سد کرج، طالقان، لار، لتیان و ماملو به عنوان سدهای تامین کننده منابع آبی شهر تهران گفت: ۲۷۰ میلیون متر مکعب امسال نسبت به سال قبل با کمبود منابع آبی در این پنج سد مواجه هستیم؛ به شکلی که اگر بارندگی‌های اردیبهشت ماه امسال نبود از ابتدای خرداد ماه ناگزیر بودیم که جیره بندی آب را انجام دهیم اما خوشبختانه این بارندگی‌ها مسائل تهران را حل و فصل کرد.

وی تاکید کرد: علی رغم اینکه کشور ما در حوزه بارندگی در ردیف‌های آخر دنیا قرار دارد اما در مصرف آب در نخستین‌ها قرار گرفته‌ایم، به شکلی که از بسیاری از کشورهای پر آب مصرف بالاتری داریم. امروز بهای تمام شده هر متر مکعب آب ۲۵۰۰ تومان است که تنها یک چهارم این قیمت از شهروندان دریافت می‌شود.

در ادامه این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه تامین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات آب و فاضلاب مورد نیاز شرکت آب و فاضلاب شهر تهران را به موجب اختیارات ناشی از ماده ۷ شورای اقتصاد مورد بحث و بررسی قرار دادند که نهایتا بر اساس تعرفه‌های وی این لایحه به تصویب رسید.

 

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 4-05-1397, 00:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال