به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

۲۰درصد کشاورزی کشور تا ۴سال آینده دیجیتالی می‌شود

۲۰درصد کشاورزی کشور تا ۴سال آینده دیجیتالی می‌شود

 

«محمدجواد آذری جهرمی» روز سه شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه استفاده از زیرساخت های فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در بخش کشاورزی در محل وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران افزود: با وجود همه تلاش های موثر وزارت جهاد کشاورزی در بکارگیری ظرفیت های موجود، نیروی انسانی و دانش ما در افزایش بهره وری بخش کشاورزی دچار چالش هستیم که میتوانیم با ورود اطلاعات و فناوری فضایی علاوه بر تحول دیجیتالی در این بخش، اشتغال ایجاد کنیم.
وی هدف از تفاهم نامه یاد شده را «در میان گذاشتن مشکلات، منابع مشترک برای دستیابی به یک راه حل پایدار، بهبود شرایط و پارامترهای بهره وری و اقتصادی کشور» برشمرد و گفت: براین اساس انتظار می رود علاوه بر بهبود بهره وری در نظام کشاورزی، شاهد کاهش مصرف آب و سموم، افزایش محصول در واحد سطح و بهبود شبکه توزیع محصولات غذ ایی باشیم.
وزیر ارتباطات بر استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات در حوزه ترویج و آموزش تاکید کرد و افزود: اقتصاد دیجیتال بخش کشاورزی نیازمند سرمایه گذاری است؛ منابع مالی مورد نیاز این پروژه برای کسب و کار نوپا با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی و ۱۵۰ میلیارد تومانی دولت در دوره چهار ساله از محل وجوه اداره شده تامین می شود.
به گفته آذری جهرمی، خوشبختانه هر دو وزارتخانه دارای دارای بانک (کشاورزی و پست بانک) هستند تا منابع مالی مورد نیاز این برنامه تامین شود؛ البته طبق مطالعات انجام شده منابع مالی این پروژه از محل کاهش صرفه جویی در آب و کاهش مصرف برق در دو سال بازگردانده می شود.
وی براین باور است که با اقداماتی همچون آزادسازی داده های موجود و هدفگذاری و شاخص گذاری، تحول بزرگی در بخش کشاورزی رخ خواهد داد.
این عضو کابینه دولت در ادامه افزود: فضایی برای جوانان و نخبگان کشور فراهم می کنیم که از خلاقیت ها برای حل مشکلات کشور استفاده شود.
وی گفت: در حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه کسب و کارهای نوپا، ۸۰ درصد داده های غیرحاکمیتی وزارت جهاد کشاورزی را در شبکه توزیع آزاد می کنیم تا در اختیار همه کسب و کارها قرار می گیرد؛ ماده اولیه فعالیت این شرکت ها داده است.
وی اضافه کرد: البته این اقدام نیازمند مراقبت و رصد توسط مدیریت است که براساس تفاهم نامه یادشده، کمیته مشترکی تشکیل می شود تا شاخص ها را ارزیابی و گزارش کند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 3-05-1397, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی