به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 2 خرداد 1398

کدام کلسترول برای سلامت قلب مفید است؟

کدام کلسترول برای سلامت قلب مفید است؟

 

کلسترول خوب چربی را در بدن جابجا کرده و به کبد می‌رساند تا تجزیه شود. این فرآیند از انباشت مازاد چربی جلوگیری می‌کند. همچنین بالا بودن سطح کلسترول خوب برای سلامت قلب مفید است.

سطح کلسترول خوب در زنان بیش از مردان است و به طور طبیعی با شروع دوره یائسگی میزان آن کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل متخصصان به زنان توصیه می‌کنند که چگونه در سنین میانسالی میزان کلسترول خوب را افزایش دهند.

با این حال در سال‌های اخیر برخی از مطالعات حاکی از آن است که کلسترول خوب آنگونه که در گذشته مورد تایید بوده برای سلامت قلب مفید نیست.

در یک آزمایش جدید گروهی از محققان آمریکایی به مطالعه این موضوع پرداختند که آیا بررسی سطح کلسترول خوب برای پیش‌بینی خطر بیماری قلبی – عروقی در زنان ممکن است بی‌فایده باشد؟

محققان با بیان اینکه در بررسی‌های پیشین رابطه بین کلسترول خوب و زنان در دوران پس از یائسگی مشاهده شده، اظهار داشتند که مطالعه دقیقی روی آن صورت نگرفته است.

در دوران یائسگی بدن دچار چندین تغییر بخصوص تغییرات هورمونی می‌شود که می‌تواند بر فرآیندهای فیزیولوژی اثرگذار باشد. همچنین تغییر در سطح هورمون استروژن در کنار دیگر تغییرات سوخت و سازی می‌تواند به التهاب مزمن منجر شود و با گذشت زمان بر کیفیت کلسترول خوب تاثیر می‌گذارد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان همچنین دریافتند بین بالا بودن سطح کلسترول خوب و افزایش خطر عارضه تصلب شرایین بخصوص در میان زنانی که در زمان یائسگی سن بالاتری دارند و آنهایی که حداقل ۱۰ سال از دوره یائسگی‌شان گذشته است، ارتباط وجود دارد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 3-05-1397, 05:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی