به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

محدودیت مشروط کشت برنج در مازندران

محدودیت مشروط کشت برنج در مازندران

 

جمیل علیزاده شایق درباره مباحث مطرح شده مبنی بر ممنوعیت کشت برنج در نقاطی در استان مازندران، اظهارداشت: محدودیت کشت برنج در استان مازندران منوط به شرایط آبی است.  

وی اضافه کرد: از دیرباز کشت برنج در نقاطی از استان های گیلان و مازندران که معمولا نوار ساحلی هستند، با ریسک بالایی همراه بوده است و کشاورزان می دانند که وقتی در این نقاط برنج کشت می کنند ممکن است به محصولشان آب نرسد و کشت شان آسیب ببیند. این مساله ای است که همواره وجود داشته است.

دبیرانجمن برنج کشور با بیان اینکه بهار امسال بارندگی های خوبی در مازندران و گیلان اتفاق افتاد، گفت: از حدود ۲۴۰ هزار هکتار کشت برنج در استان مازندران تنها ۲ هزار هکتار آن خسارت دیده است.  

شایق ادامه داد: اخیرا نیز وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده ما نمی توانیم به کشاورزان بگوییم چه محصولی بکارند یا نکارند، بلکه تنها در مناطقی که با بحران آب مواجه هستند می توانیم اعلام کنیم کشت صورت نگیرد، ضمن اینکه نام هیچ منطقه ای را نمی بریم و این مساله با توجه به شرایط آبی اعمال می شود. ضمن اینکه به استانداری ها این اختیار داده شده که با توجه به شرایط منطقه خود در این زمینه تصمیم گیری کنند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در گذشته وزارت جهاد در این زمینه عجولانه برخورد کرد، اضافه کرد: این وزارت خانه ابتدا اعلام کرد کشت برنج در ۱۴ استان ممنوع است و بعد این جمله را تصحیح و اعلام کرد کشت ممنوع نشده بلکه محدود شده است اما لفظ ممنوعیت از ذهن ها پاک نشد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 2-05-1397, 23:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی