به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 28 دی 1399

ثبت‌نام ۲۰ هزار مشمول غایب در آخرین سال ثبت‌نام تاکنون

ثبت‌نام ۲۰ هزار مشمول غایب در آخرین سال ثبت‌نام تاکنون

 

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا  درخصوص آخرین وضعیت طرح ثبت‌نام جریمه مشمولان غایب اظهار داشت: طرح ثبت‌نام جریمه مشمولان غایب تا پایان سال در دستور کار است و با توجه به اینکه در سال آینده این طرح اجرا نخواهد شد به کسانی که خواهان استفاده از این طرح هستند، توصیه می‌کنیم که حتما امسال ثبت‌نام را انجام دهند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، تصریح کرد: افرادی که خواهان استفاده از طرح اقساطی جریمه مشمولان غایب هستند باید هرچه زودتر در این طرح ثبت‌نام کنند چرا که بر طبق قانون، اقساط این طرح باید تا پایان سال تسویه شود.

وی با بیان این مطلب که از ابتدای سال تاکنون حدود 20 هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت‌نام کرده‌اند در پاسخ به دیگر پرسش درخصوص آخرین آمار مشمولان غایب موجود در کشور گفت: از مشمولان غایب آمار درستی در دست نیست.

این مقام ارشد نیروی انتظامی تصریح کرد: قرار است مجددا پیامک‌هایی برای مشمولان غایب ارسال شود تا براساس این پیامک‌ها وضعیت آنها تعیین تکلیف شود؛ با این اطلاع‌رسانی نفر به نفر می‌توان اظهار امیدواری کرد که به آمار واقعی مشمولان غایب دست یافت.

وی گفت: در بین لیست افرادی که به عنوان مشمول غایب تلقی می‌شوند افرادی هستند که وضعیت سربازی‌شان تعیین تکلیف شده است اما مدارکشان را ثبت نکرده‌اند؛ درست مثل کسانی که کارت پایان خدمت قدیمی خود را تعویض نکرده‌اند یا افرادی که بیماری یا  اختلالات جسمی و روانی داشتند و هیچگاه برای تعیین تکلیف سربازی مراجعه نکرده‌اند.

این مقام ارشد نظام وظیفه از خانواده این دسته از افراد تقاضا کرد تا با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 یا حوزه وظیفه عمومی ناجا نسبت به درج سوابق این افراد و تعیین تکلیف سربازی آنها اقدام لازم را انجام دهند.  

سردار کریمی در پاسخ به دیگر پرسش  درخصوص آخرین وضعیت طرح کسری خدمت فرزندان ایثارگران اعلام کرد: هم اینک طرح اعطای معافیت به فرزندان ایثارگرانی که دارای 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری هستند در دستور کار این پلیس است.

وی گفت: کسر خدمت فرزندان ایثارگران از سال گذشته عملاً متوقف شده و فقط اعطای معافیت به فرزندان ایثارگران دارای 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری انجام می‌شود؛ اما با توجه به صحبت‌هایی که با نمایندگان مجلس انجام شده، قرار است راهکاری ویژه در این خصوص اندیشیده شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 2-05-1397, 13:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال