به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 بهمن 1399

کاهش مراجعات حضوری کارگران با سامانه روابط کار

کاهش مراجعات حضوری کارگران با سامانه روابط کار

 

علیرضا حیدری ایجاد بانک اطلاعات جامع از کارگران و کارفرمایان و موضوعات مرتبط با حوزه کار را مهمترین قابلیت سامانه جامع روابط کار عنوان کرد و گفت: این سامانه از قابلیت‌های زیادی برخوردار است که تاکنون دو خدمت از آن، ثبت قراردادها و ثبت دادخواست‌ها معرفی شده است.

وی ادامه داد: سامانه از چندین زیرمجموعه تشکیل شده و بیش از ۳۰ خدمت را پوشش می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به بحث قراردادهای کار، بیمه بیکاری و کارگران ساختمانی اشاره کرد.

این کارشناس بازار کار درباره امکان ثبت دادخواست در این سامانه توسط کارگران،‌ گفت: این خدمت ضمن آنکه از مراجعات حضوری کارگران و کارفرمایان به مراجع حل اختلاف و صرف وقت و هزینه بسیار جلوگیری می‌کند، موجب می‌شود تا مجموعه اطلاعات جامعی از مسایل حوزه روابط کار به دست آید و در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی و اجتماعی به کار گرفته شود.

به گفته حیدری در حال حاضر حجم بالایی از پرونده‌های شکایات در مراجع تشخیص و هیات‌های حل اختلاف مربوط به قراردادهای کار و قراردادهای سفیدامضا است که سامانه جامع روابط کار این ویژگی را دارد با ثبت قراردادها، کنترل و نظارت بر قراردادهای کار را تسهیل کند و درصورت اختلاف نظر، امکان ثبت دادخواست را برای طرفین به وجود ‌آورد.

 سامانه جامع روابط کار مردادماه سال گذشته با حضور وزیر کار رونمایی شد. این سامانه از چند زیرمجموعه تشکیل شده که زیر سامانه جامع ثبت دادخواست‌ها،‌ آموزش ایمنی نیروهای کار، بیمه بیکاری، حمایت از مشاغل، شناسایی واحدهای مشکل‌دار، شوراهای سازش و ثبت و تایید و پیگیری قراردادهای کار از جمله آن‌هاست.این سامانه یک ماه به شکل پایلوت ابتدا در تهران و چهار استان البرز، اردبیل، قزوین و سمنان راه‌اندازی شده و پس از آن به طور رسمی در سراسر کشور به اجرا درخواهد آمد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 2-05-1397, 07:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی