به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 5 بهمن 1399

پایان انتصابات فامیلی در شهرداری تهران

پایان انتصابات فامیلی در شهرداری تهران

 

بهاره آروین ، در تشریح طرح تعارض منافع که یک فوریت آن چندی پیش در صحن علنی شورای شهر به تصویب رسید گفت: متاسفانه چندی است اخباری در خصوص انتصابات خویشاوندی در شهرداری تهران که در دوره‌های گذشته انجام شده، منتشر می شود که تصویب نهایی طرح تعارض منافع که بر عدم استخدام خویشاوندان مدیران ارشد در بدنه شهرداری تاکید دارد، می‌تواند به این موضوع پایان دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه در دوره های قبل این گونه بوده است که بستگان و آشنایان مدیران ارشد در بخش های مختلف شهرداری مشغول به کار می شدند و این اقدام یکی از مصادیق تعارض منافع است؛ چرا که مدیران ارشد می‌توانند بر روی همکاران خود در دیگر بخش‌های شهرداری اعمال نفوذ کرده تا بستگانشان در آن بخش‌ها مشغول به کار شده و یا به سطح مدیران ارشد ارتقاء یابند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح مدیریت تعارض منافع در راستای ممنوعیت چنین اقداماتی است، گفت: اعمال نفوذ مدیران ارشد برای به کارگرفتن آشنایان و دوستانشان در شهرداری سبب از کار افتادن مکانیزم شایسته سالاری می‌شود.

وی با بیان اینکه در طرح تعارض منافع بیان شده که بستگان مدیران ارشد در شهرداری امکان ارتقاء در سطح مدیریت ارشد و نیز استخدام در دوره  تصدی وی را ندارند، گفت: البته تبصره استثنایی وجود دارد که اگر بستگان این مدیران ارشد از طریق آزمون فراگیر و رسمی وارد شهرداری شوند، استخدام ایشان بلامانع است. در غیر این صورت استخدام و ارتقاء بستگان به سطح مدیران ارشد ممنوع اعلام شده است.

آروین با بیان اینکه به زودی این طرح در صحن علنی شورای شهر مطرح می‌شود و ان‌شاءالله دیگر شاهد چنین انتصابات فامیلی در شهرداری نخواهیم بود در پاسخ به سوالی در مورد استخدام آشنایان مدیران در دوره گذشته گفت: معمولا در ادبیات حقوقی گفته می‌شود که قانون عطف به ما سبق نمی‌شود. البته امیدواریم اگر در دوره پیش از تصویب این طرح موارد غیر شایسته سالارانه‌ای رخ داده است، فشار افکار عمومی به اصلاح آن موارد کمک کند.

وی با بیان این که این طرح چند فصل دارد، گفت: در فصل اول، به تعریف مفاهیم پرداخته شده است و در بند دیگر نیز در مورد مجازات‌ها تعیین تکلیف شده و در 5 بند باقیمانده دیگر مصادیق تعارض منافع شناسایی و ممنوع اعلام شده است.

آروین با بیان این که یکی دیگر از مصادیق تعارض منافع، عقد قرارداد با شرکتی‌هایی است که بستگان مدیران ارشد شهرداری در آن‌ها سهامدار هستند، گفت: بر اساس این طرح عقد قرارداد میان شهرداری تهران و واحدهای تابعه با شرکت هایی که بیش از یک چهارم سهم آن در اختیار مدیران ارشد و یا بستگانشان است ممنوع اعلام شده است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 1-05-1397, 22:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی