به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 1 فروردین 1398

ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده آغاز شده است

ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده آغاز شده است

 

«اکبر ترکان » عصر جمعه افزود: در گزارشی که به رئیس جمهوری ارائه شد، تعداد واحدهای مسکونی که در بافت های فرسوده شهری اجرایی شده 40 هزار واحد است اما انتظار دکتر روحانی بیش از این تعداد بود.
به گزارش ایرنا، نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری یکی از مهم‌ترین برنامه های دولت در حوزه مسکن است که با فرمان رئیس جمهوری در بهمن ماه سال گذشته به ‌عنوان طرح ملی بازآفرینی شهری امید در وزارت راه و شهرسازی آغاز شد.
دولت از سال 1392 تصمیم بر نوسازی بافت‌های ناکارآمد گرفت تا در قالب برنامه ملی بازآفرینی شهری امید، نوسازی بافت فرسوده توسط بخش خصوصی با حمایت های دولتی در 2700 محله شهری آغاز شود و در صورت نیاز به زمین در این طرح از محل واگذاری زمین‌های دولتی تامین ‌خواهد شد.
به اعتقاد کارشناسان بخش مسکن، نوسازی بافت‌های فرسوده از 2 بُعد اقتصادی و اجتماعی دارای اهمیت ملی است زیرا علاوه بر افزایش تولید و عرضه مسکن و کمک به خانه دار شدن دهک‌های متوسط و ضعیف جامعه، با نوسازی ساختمان‌ها، نیازهای روبنایی در محلات هدف مانند مدرسه، درمانگاه، پارک، مکان‌های ورزشی، کتابخانه و مراکز مذهبی و فرهنگی نیز ساخته می‌شود تا امنیت اجتماعی این مناطق برقرار شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 30-04-1397, 01:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی