به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

مردم با ایستادگی توطئه دشمنان را خنثی کنند

مردم با ایستادگی توطئه دشمنان را خنثی کنند

 

محمد شریعتمداری عصر پنجشنبه در شصت و هشتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت در اقتصاد ایران باعث آرامش بیشتر جامعه می شود.
وی افزود: قبل از برجام در جهان خارج، تصویر نادرستی از ایران منعکس شده بود که اهل مذاکره نیست و نمی خواهد در تامین صلح جهانی مشارکت کند که درست نبود البته ایران برای بازی برد - برد وارد مذاکره با کشورهای 1+5 شد.
شریعتمداری با اشاره به دوران پسابرجام تاکید کرد: در این دوران مسیر مثبت در اقتصاد ایران ادامه داشت تا زمانی که یکی از طرف های مذاکره اعلام کرد این توافق نامه را قبول ندارد لذا فشار بر ایران و سایر کشورها را افزایش داد.
وی یادآور شد: تحریم های اروپا و سازمان ملل در سال های قبل به کشورمان فشار آورده بود اما اکنون این جریان مانند قبل نیست لذا جامعه را نباید از فشارها و تهدیدات آمریکا نگران کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات سال 92 و 96 اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با حمایت مردم سرکار آمد البته پیش از این دولت، مشکلاتی در کشور وجود داشت ولی مردم در انتخابات شرکت و به اعتدال رای دادند.
وی گفت: اقوام مختلف ایران از جمله غیورمردان کُرد در این انتخابات به خوبی وارد عمل شدند و سرنوشت خود را رقم زدند لذا خدمات رسانی به این مردم حداقل کاری است که باید دولتمردان انجام دهند.
شریعتمداری افزود: پس از انتخابات 92 تدبیر و تعقل جایگزین رویه قبلی شد و مردم فهمیدند این تدبیر و تعقل نتیجه می دهد و این عامل باعث ثبات در بازار شد و بعد از آن بود که برجام به نتیجه رسد.

** نظارت ها بر بازار باید بیشتر شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم نظارت بیشتر بر بازار تاکید کرد: دستگاه های نظارتی باید برای کنترل و رصد بیشتر بازار وارد عمل شوند چون مکلف هستند در مبارزه با احتکار با جدیت کار کرده و با کسانی که کالاها را انبار می کنند برخورد و مایحتاج مردم را در بازار عرضه کنند.
شریعتمداری اظهار داشت: افزایش قیمت یک امر طبیعی در بازار است و نباید این موضوع عاملی برای نگرانی مردم باشد ولی اگر از حدی بیشتر شود و به گرانفروشی برسد باید دستگاه های ذی ربط وارد عمل شوند.
وی با اشاره به محدودیت ورود خودروهای خارجی به کشور یادآور شد: در دولت قبل ممنوعیت خورود خارجی اعمال شد ولی ثبت سفارش های قبلی ابطال نشد و برخی افراد از این موضوع سوءاستفاده کردند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 30-04-1397, 11:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال