به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

هفت طرح برق رسانی در سیستان به بهره برداری رسید

هفت طرح برق رسانی در سیستان به بهره برداری رسید

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم گفت: طرح های افتتاح شده امروز شامل خط 400 کیلوولت سفیدآبه - ادیمی، پست400.230 کیلوولت ادیمی، خط 230 کیلوولت ادیمی - لوتک، خط 230.63 کیلوولت ادیمی - هیرمند، پست 230.63 کیلو ولت ادیمی، پست 230.63 کیلوولت هیرمند و توسعه و تکمیل پست 230.63 کیلوولت لوتک بوده است.

محبعلی قزاق جاهد افزود: برای راه اندازی این طرح ها بیش از هزار و 570 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: افزایش قابلیت اطمینان شبکه انتقال شمال سیستان و بلوچستان، فراهم شدن امکان تغذیه پست های سیستان از 2 مسیر مجزا، امکان تامین برق مشترکان صنعتی منطقه، امکان انتقال توان تولیدی مزارع بادی منطقه میل نادر به شبکه سراسری، تکمیل رینگ شبکه انتقال منطقه از جمله مزایای راه اندازی این طرح ها در شمال سیستان و بلوچستان است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سیستان و بلوچستان افزود: همچنین فراهم شدن زیر ساخت های شبکه انتقال برای افزایش صادرات برق به افغانستان از دیگر مزایای راه اندازی این طرح ها بحساب می آید.

وجود مرزهای طولانی استان با کشورهای همسایه و همچنین برخورداری از روزهای زیاد آفتابی و بادهای 120 روزه، سیستان و بلوچستان را مستعد افزایش تولید برق و صادرات آن به افغانستان و پاکستان کرده است.

به گفته کارشناسان «سرزمین باد، نخل و آفتاب» از قابلیت های مناسبی برای توسعه تولید برق از این شیوه برخوردار است به طوری که تولید برق خورشیدی تا ظرفیت سه هزار مگاوات نیز در استان متصور است.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو و هیات همراه به منظور بررسی وضعیت حوزه آب و برق سیستان و بلوچستان و افتتاح طرح های مرتبط صبح امروز /پنجشنبه/ وارد زاهدان شدند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 30-04-1397, 03:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی