به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

ژاپن با فعالیت یک نیروگاه برق اتمی موافقت کرد

ژاپن با فعالیت یک نیروگاه برق اتمی موافقت کرد

 

روزنامه ژاپن تایمز روز پنجشنبه در مطلبی نوشت پس از سونامی مرگبار سال 2011، ژاپن بیش از 50 راکتور و نیروگاه اتمی خود را از کار انداخت و پاکسازی نیروگاه فاجعه دیده فوکوشیما را آغاز کرد.
دیده بان هسته ای ژاپن موسوم به 'تپکو' اعلام کرده است با فعال شدن راکتور نیروگاه برق اتمی «اویی» در مرکز این کشور و تزریق سوخت به آن، موافقت کرده است.
دولت شینزو آبه نخست وزیر ژاپن از حامیان انرژی هسته ای است و می کوشد تا نیروگاه های این کشور را دوباره راه اندازی کند اما گروه مخالفان، همچنان با قدرت در مقابل وی ایستادگی می کند.
روزنامه ژاپن تایمز می نویسد پس از فاجعه اتمی در فوکوشیما تقریبا همه نیروگاه های برق اتمی کشور تعطیل شده و دولت همچنان در حال چانه زنی برای راه اندازی برخی از آنهاست اما وجود تجهیزات قدیمی در برخی از این نیروگاه ها می تواند بار دیگر مخاطراتی برای مردم به وجود آورد.
پس از زمین لرزه و سونامی سال 2011، ژاپن موفق شد برای نخستین بار با استفاده از ربات زیردریایی، ضایعات اتمی را در نیروگاه اتمی فوکوشیما پیدا کند در این تحقیقات ضایعات هسته ای در داخل راکتور شماره سه نیروگاه برق هسته ای 'فوکوشیما داییچی' کشف شد و همین موضوع بار دیگر به نگرانی ها از بابت نشت رادیو اکتیو به دریا و مخاطرات آن برای مردم منطقه، دامن زده است.
شرکت الکتریک تپکو ژاپن که به نیروگاه های اتمی این کشور رسیدگی می کند یک ربات کنترل از راه دور را وارد این راکتور کرده است و تصاویر بدست آمده از این وسیله ثابت می کند مواد و زباله های اتمی در عمق این راکتور انباشته شده است.
شرکت تپکو، کارگزار نیروگاه اتمی فوکوشیما که در جریان زمین لرزه و سونامی 2011 در ژاپن آسیب جدی دید از کشف پسمانده ها و میله های سوخت اتمی در نیروگاه خبر داده است این شرکت از آن سال تاکنون بارها تلاش کرده است تا این نیروگاه اتمی را پاکسازی کند اما فاجعه اتمی آنقدر بزرگ بود و خسارات فراوانی به نیروگاه وارد شده بود که کار تاکنون ناتمام مانده است.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 29-04-1397, 21:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال