به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی اولویت وزارت کار است

حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی اولویت وزارت کار است

 

کریم یاوری روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی بیمه بیکاری استان مرکزی افزود: کارگروه داخلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رسیدگی به وضعیت بنگاه های مشکل دار با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری شکل گرفته است. 
وی بیان کرد: یکی از واحدهای تکلیفی در این کارگروه که باید به صورت اولویت دار مسائل آن رسیدگی شود، شرکت هپکو اراک است. 
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: یکهزار و 403 واحد دارای مشکل در کشور وجود دارد که حدود 150 هزار کارگر در این واحدها مشغول به کار هستند. 
یاوری عنوان کرد: ارزیابی ها نشان می دهد که استان فارس بیشترین و استان ایلام کمترین واحدهای مشکل دار را دارد. 
وی اظهار داشت: استان مرکزی با 63 واحد مشکل دار رتبه 15 کشور را دارا است. 
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای صیانت از نیروی کار، کارفرمایان، کارآفرینان و سرمایه گذاران و حفظ حیات بنگاه های اقتصادی و پایداری تولید و تثبیت اشتغال رسیدگی حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی مشکل دار ضروری است. 
یاوری گفت: کارفرمایان، کارآفرینان و سرمایه گذارانی که بخواهند هرگونه تغییر یا بازسازی خط تولید و جابه جایی کارگاه و ماشین آلات را به منظور کاهش وابستگی و بهینه کردن تولید در راستای سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت انجام دهند و اصلاح ساختار کنند، کارگران آنان در مدت زمان تغییرات مذکور با مصوبه شورای عالی کار تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می گیرند. 
وی تصریح کرد: چالش های بنگاه های اقتصادی مشکل دار فقط نقدینگی نیست بلکه پاره ای از مشکلات درون کارگاهی مانند بالا بودن هزینه های تولید، انباشت محصولات تولیدی، نیاز به اصلاح ساختار، اختلاف بین سهامداران، سوء مدیریت و در بخش برون کارگاهی مانند رکود، صنعت، تحریم ها، واردات بی رویه، قاچاق کالا و مطالبات از سایر سازمان ها است. 
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در شرایطی که بنگاه های اقتصادی با مشکل مواجه شوند، نیروی کار و کارگران باید نهایت همراهی و همکاری را برای حل معضل و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه با کارفرمایان به کار گیرند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 29-04-1397, 20:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی