به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 1 بهمن 1399

فضای مجازی عامل بروز اختلال بیش‌فعالی

فضای مجازی عامل بروز اختلال بیش‌فعالی

 

نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان آمریکایی صورت گرفته و در سایت «news.usc.edu» منتشر شده نشان می‌دهد، استفاده مداوم از گوشی‌های هوشمند خطر ابتلا به اختلال کم‌توجهی- بیش فعالی (ADHD) را در نوجوانان افزایش می‌دهد.

اختلال کم‌توجّهی - بیش‌فعالی یک اختلال رفتاری رشدی است؛ معمولاً کودک توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته، یادگیری در او کند است و کودک از فعّالیّت بدنی غیرمعمول و بسیار بالا برخوردار است.

همچنین، رفتار کودک معمولاً همراه با پرتحرکی، بی‌توجهی و رفتارهای ناگهانی است؛ این رفتارها از قبیل انجام کارها به‌طور نیمه کاره، عدم تلاش ذهنی برای انجام تکالیف، فعالیت و تحرک بدنی بسیار بالا حتی زمانی که مشغول بازی نیستند، گم کردن پی در پی وسایل شخصی، نداشتن تمرکز و دقت بالا در انجام کارها است.

در دوران مدرسه نیز ممکن است بروز اختلالات یادگیری خصوصاً اختلال در خواندن و نوشتن را داشته باشند.

بسیاری از این کودکان، یک یا چند اختلال رفتاری دیگر نیز دارند؛ آنها ممکن است یک مشکل روانی مانند افسردگی یا اختلال دوقطبی داشته باشند.

این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ از حد، رفتارهای پرخاشگرانه، یا ترکیبی از این موارد همراه است. هر کودکی با شک مبتلا به «ADHD» باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه شود.

«ADHD» شایع‌ترین اختلال رفتاری در سنین کودکی و بلوغ است و حدود 3 تا 5 درصد کودکان قبل از هفت سالگی به آن مبتلا می‌شوند.

این عارضه بیشتر در دوران ابتدایی مدرسه برای کودکان و در هنگام بلوغ رخ می‌دهد و با افزایش سن بسیاری از بیماران بهتر می‌شوند.

به گفته محققان، علت بیشتر مبتلایان به عارضه بیش فعالی هنوز روشن نیست ولی گمان می‌رود که جزو بیماری‌های چند عاملی با ریشه ژنتیکی و محیط در ارتباط باشد؛ درمورد علت تروما و عفونت مغزی البته قطعی‌ بودن علت وجود دارد.

پژوهشگران توضیح می‌دهند: عامل ژنتیکی این عارضه بیشتر در پدران کودکانی که دچار بیش فعالی هستند وجود دارد اما عوامل محیطی نیز بر افزایش شدت این عارضه بسیار مؤثر هستند. 

دانشمندان آمریکایی دریافتند، کودکانی که روزانه چندین ساعت از دستگاه‌های دیجیتال و متصل به اینترنت استفاده می‌کنند، دو برابر بیش از دیگر کودکان در معرض ابتلا به این اختلال هستند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 29-04-1397, 17:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی