به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 3 بهمن 1399

سند جامع گردشگری برای تصویب به دولت ارسال شده است

سند جامع گردشگری برای تصویب به دولت ارسال شده است

 

علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت سند جامع گردشگری کشور بیان کرد: خوشبختانه طی انتهای سال ۹۶ این سند در سازمان آماده و برای تصویب به دولت ارسال شده که هم اکنون در کمیسیون‌های ویژه در حال رسیدگی است.  وی اضافه کرد: هم‌اکنون در کمیسیون فرهنگی این سند در حال پیگیری است که بعد از تصویب به صحن دولت رفته و نهایی خواهد شد بنابراین سازمان وظیفه خود را در این بابت انجام داده است.
مونسان به موضوع تبلیغات در راستای شناسایی آثار تاریخی به گردشگری گردشگران خارجی نیز اشاره کرد و گفت: تا به حال شاید به آن به دیده هزینه نگاه شده و عددهایی که اختصاص داده می‌شد خیلی کم بود و قادر نبودیم حتی تبلیغات را در سطح ملی و داخلی انجام بدهیم.
معاون رئیس جمهور تصریح کرد: تبلیغات خارجی باید به صورت حرفه‌ای باشد و حتی برای طراحی آنها به بسته‌های تبلیغاتی نیاز است که باید از مشاورین خارجی استفاده کنیم این نوع تبلیغات نسبت به موارد داخلی گران‌تر تمام می‌شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور بیان کرد: خوشبختانه در سازمان برنامه و بودجه این موضوع پذیرفته شده و نسبت به سال ۹۶ عدد خوبی برای تبلیغات خارجی اختصاص داده شده است اگرچه نسبت به آنچه هدف‌گذاری ما بوده خیلی اندک است اما اینکه رشد قابل توجهی به آن داده‌اند قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه امیدواریم با این عدد بتوانیم امسال تبلیغات حوزه گردشگری خارجی را بیشتر کنیم، افزود: هم اکنون سفارت‌خانه‌ها را در این موضوع درگیر کرده‌ایم و به همین مناسبت در نشستی که روز یکشنبه سفرای ایرانی دارند یکی از بخش‌های مورد بحث، حوزه گردشگری است.
مونسان گفت: این موضوع نشان دهنده روند رو به رشد تبلیغات خارجی از طریق سفارتخانه‌ها و سازمان است و خوشحالیم که بگوییم آمار بهار نشان می‌دهد که علی‌رغم همه مشکلاتی که در حوزه ارزی و تبدیل آن برای گردشگران ورودی کشور داشتیم رشد قابل ملاحظه بیش از ۳۰ درصدی را شاهد بودیم که عدد قابل توجهی است. همچنین رشد کاهشی ۵ درصد گردشگری خروجی را شاهد بوده‌ایم.
وی خاطرنشان کرد: در کمیته ارزی دولت به دغدغه‌های ما توجه جدی شد و به نظر می‌رسد در این کمیته تصمیمات خوبی در راه باشد که حداقل آن را به یک ثبات در حوزه ارز مسافرتی و تبدیل آن برای گردشگران ورودی به کشور برساند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 29-04-1397, 16:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی