به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

اولویت‌بندی ارز مورد نیاز کالاهای وارداتی تعیین شد

اولویت‌بندی ارز مورد نیاز کالاهای وارداتی تعیین شد

 

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت امروز (دوشنبه) گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی دوباره و اولویت ‌بندی ارز مورد نیاز واردات، در نامه ‌ای به بخش های ذیربط، توقف ثبت سفارش‌ واردات کالاهایی را خواستار شده که هنوز ارز رسمی به آنها تخصیص داده نشده است.
تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز امروز اعلام کرد با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، هشت دفتر شامل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه، دفتر صنایع ماشین سازی و تجهیزات، دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی ، دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی، دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی، دفتر صنایع نساجی و پوشاک، دفتر صنایع برق و الکترونیک و دفتر صنایع معدنی به عنوان دفتر مجوزدهنده در رابطه با تخصیص ارز دولتی مشخص شد.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران در مورد چگونگی تخصیص ارز به کالاهایی که پیش از این ثبت سفارش شده اند، گفت: اگر کالایی ثبت سفارش شده و تخصیص ارز نیز برای آن صورت گرفته باشد، ارز مورد نیاز توسط بانک پرداخت می‌شود اما اگر ارز تخصیص نیافته باشد، آن کالا مشمول روند ثبت سفارش‌ های جدید می‌شود.
«علی علی آبادی فراهانی» بیان کرد: براساس گروه‌بندی‌ها، به گروه یکم کالایی از منابع بانک مرکزی دلار به نرخ 4200 تومانی، گروه دوم از منابع نیما (ارز حاصل از صادرات پتروشیمی، فولاد و غیره) نرخ 4200 تومانی و به گروه سه ارز حاصل از صادرات سایر کالاها (20 درصد صادرات کل کشور) نرخ 4200 تومان و واگذاری اظهارنامه صادراتی (توافق بین صادرکننده و واردکننده) تعلق می‌گیرد.
وی تاکید کرد ثبت سفارش با ارز 4200 متوقف نشده است و پس از ثبت سفارش در بانک، به صورت الکترونیکی در انتظار تخصیص و تامین ارز قرار می‌گیرد.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 27-04-1397, 08:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال