به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

تیر خلاص خاموشی‌های گسترده بر پیکره تولید

تیر خلاص خاموشی‌های گسترده بر پیکره تولید

 

خاموشی‌هایی که هر روز چند نوبت و هر بار چند ساعت اتفاق می‌افتاد تا دامنه تخریب بمب‌هایی که میگ‌های عراقی به شهر تحمیل می‌کردند کاهش پیدا کند. براساس گلایگی مردم از همین خاموشی‌های دامنه‌دار بود که مدیران دولت سازندگی در هر نقطه‌یی که امکان داشت زیربنای سد تازه‌یی را پی‌ریزی کردند تا به خیال خودشان کشور را در زمینه تولید برق بی‌نیاز کنند و نسخه خاموشی‌های برق در کشور را یک‌بار برای همیشه بپیچند. سرمایه‌گذاری‌های مولد دولت‌های سازندگی و اصلاحات روی زیرساخت‌های تولید انرژی، وضعیت تولید برق را تا میانه‌های دهه80 خورشیدی در وضعیت متعادلی قرار داد تا زمان دولت مهرورز که عدم سرمایه‌گذاری‌های مولد در کنار سوءمدیریت‌های گسترده در زمینه چاه‌های غیرمجاز کار را به جایی رساند که اقتصاد ایران در سال 97 برای تامین برق مورد نیاز کشور با مکلات عدیده‌یی روبه‌رو شود.

موضوع خاموشی‌های ناگهانی برق و تبعاتی که این خاموشی‌ها در فرآیند تولید کشور به جای می‌گذارند؛ این روزها به بحث عمده فعالان اقتصادی و مدیران تشکل‌های بخش خصوص بدل شده است؛ تبعاتی که چنانچه هرچه سریعتر برای بهبود آن فکری نشود در ادامه می‌تواند آسیب‌های جدی به ساختارهای تولیدی، خدماتی و عمرانی کشورمان وارد کنند.

تلف شدن ۲۸ هزار قطعه مرغ در یکی از مرغداری‌های استان کرمان، گیرافتادن تعداد زیادی از کارگران در آسانسوری در استان خراسان‌شمالی، پژمرده شدن گل‌ها در گل‌فروشی‌های محلات در استان مرکزی، سوختن یخچال منازل، تعطیل شدن برخی کسب و کارها به علت تداوم خاموشی‌ها در استان‌های شمالی، آسیب دستگاه‌های تولیدی در کارخانه‌ها و نگرانی از سوختن سایر لوازم برقی ازجمله گلایه و دغدغه‌های مردم و فعالان اقتصادی از خاموشی‌های دامنه داری است که هنوز آن‌گونه که باید و شاید درخصوص آن اطلاع‌رسانی نشده است. در شرایطی که فعالان بخش خصوصی اقتصاد این روزها درباره مشکلاتی که این خاموشی‌ها در فعالیت‌های‌شان ایجاد کرده صحبت می‌کنند در جریان این گزارش سراغ دیدگاه‌های کارشناسان اقتصادی در استان‌های مختلف رفتیم تا تصویری از مشکلاتی که خاموشی‌های برق در فرآیند تولید و کسب و کار ایجاد کرده تدارک دیده شود.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 26-04-1397, 18:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی