به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 دی 1399

تامین معلم مهمترین چالش آموزش و پرورش در مهر ۹۷

تامین معلم مهمترین چالش آموزش و پرورش در مهر ۹۷

 

سیدمحمد بطحائی صبح امروز در گردهمایی  مشترک معاونان وزیر، مدیران کل و معاونین پژوهش و برنامه‌ریزی استان‌ها که با موضوع ساماندهی نیروی انسانی در سال تحصیلی97-98 در اردوگاه شهید باهنر تهران درحال برگزاری است، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده، ساماندهی مطلوب و کارآمد نیروی انسانی خواهد بود که اگر نسبت به آن توجه جدی و اهتمام ویژه‌ای نباشد، موج سنگینی نه فقط در آموزش و پرورش بلکه در سراسر کشور ایجاد می‌کند و  باید از امروز راه حل‌های مقابله با این مسئله را پیش‌بینی و به خوبی برنامه‌ریزی کنیم.

وی ضمن تاکید بر نقش مهم آموزش و پرورش در مواجهه با چالش‌های اجتماعی گفت: وظیفه ما این است که آمادگی لازم را برای مدیریت کردن چالش‌ها ایجاد کنیم و یکی از مهمترین موضوعات ملی و چالش‌هایی که مهر 97 با آن رو به رو هستیم ساماندهی نیروی انسانی و حضور معلمان در کلاس درس است.

بطحایی گفت: به شرطی می‌توانیم موفق و مناسب اقدام کنیم که کلان‌تر نگاه کنیم و بخشی‌نگری نداشته باشیم و همه انرژی را صرف راه حل‌های مسائل ساماندهی قرار دهیم بنابراین  اولویت اصلی و مهم آموزش و پرورش در مهر97 حضور معلم در کلاس درس است و تا زمانیکه معلم سرکلاس نباشد هیچ عامل دیگری را نباید تخصیص دهیم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تفویض اختیار برای ساماندهی نیروی انسانی در نظرگرفته شده است و این مسئولیت به استان‌ها و مناطق آموزشی واگذارشده است. راهنمایی که مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی وزارت آماده کرده است دستورالعمل تکلیفی نیست و تنها پیشنهاد و راهنمای استان‌ها خواهد بود و مدیران کل و روسای مناطق آموزشی با توجه به شرایط بومی و نیروی انسانی موجود، ضمن برگزاری جلسات هماهنگی منظم و مستمربا همکاران و کارشناسان می‌توانند ساماندهی را انجام دهند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

 

 

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 25-04-1397, 02:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال