به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 28 دی 1399

اقدام قطعه‌سازان برای افزایش ۴۰درصدی قطعات خودرو

اقدام قطعه‌سازان برای افزایش ۴۰درصدی قطعات خودرو

 

محمد عزیزی نماینده مردم ابهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، اظهار داشت: قطعه‌سازان به دنبال این هستند که افزایش 40 درصدی روی قطعات خودرو انجام دهند.

وی افزود: قطعه‌سازان به دنبال افزایش 40 درصدی قطعات خودرو هستند اما اگر قطعه خودرو 40 درصد افزایش پیدا کند چند درصد قرار است روی قیمت خودرو شاهد افزایش باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: استدلال اینها این است که قیمت در حوزه ما افزایش پیدا نکرده است. چه کسی می‌گوید افزایش پیدا نکرده است؟ پس این قیمتی که روی خودروها به شدت عجیبی افزایش پیدا کرده است چه می‌گوید؟ چه وضعی  است که در بازار خودرو به وجود آمده است؟

عزیزی بر همین اساس اضافه کرد: بنده با رئیس انجمن قطعه‌سازان صحبت کردم و استدلال این قطعه‌سازان این است که می‌گویند به هر حال اگر افزایش قیمت نداشته باشیم هزینه‌های ما بالاست و ما نمی‌توانیم ادامه دهیم.

نماینده مردم ابهر و خرمدره همچنین یادآور شد: اینکه هزینه آنها بالا است چرا هزینه آن را مردم باید پرداخت کنند اینکه شرکت‌ها ناکارآمد هستند و بهره‌وری ندارند و یا هزینه‌های آنها بالاست و ماشین‌آلاتشان مشکل دارد مردم باید این هزینه را با افزایش قیمت پرداخت کنند؟ این درست نیست.

وی بر همین اساس اضافه کرد: به اعتقاد بنده وزارت بازرگانی و سازمان تعزیرات باید فعالیت  و دقت خودشان را بیشتر کنند. قطعه‌سازان نباید خودسرانه این گونه عمل کرده و افزایش قیمت اعمال کنند. اینکه جار و جنجال کنند و بگویند همه چیز گران شده و ما هم باید افزایش قیمت داشته باشیم.

عزیزی تصریح کرد: بحث دیگری که اینها مطرح می‌کنند این است که با چنین کاری مردم نسبت به خودرو اقبال نشان می‌دهند و نتیجه آن این می‌شود که خودروی ما مشتری پیدا می‌کند که باید در جواب آنها گفت این گونه نیست چه کسی می‌گوید مردم با افزایش قیمت اقبال نشان می‌دهند، مردم از روی ناچاری اقدام به خرید می‌کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر همین اساس اضافه کرد: زمانی که ما نمی‌توانیم نقدینگی را در کشور کنترل کنیم و یک‌بار این نقدینگی روی سکه و ارز اعمال می‌شود و یک‌بار هم بر خودرو تأثیر می‌گذارد. اینها برای خودشان نشسته‌اند و خیال‌بافی کرده‌اند که  خودروی ما کیفیت دارد

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-04-1397, 23:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسال