به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 4 بهمن 1399

راه‌اندازی بورس بین‌الملل در مناطق آزاد

راه‌اندازی بورس بین‌الملل در مناطق آزاد

 

مرتضی بانک در نشست نشست هیئت موسس بورس بین الملل در مناطق آزاد با اشاره به ضرورت استفاده از منابع پایدارتر برای تضمین فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد، اظهار کرد: تاکید دولت بر این است که فعالیت مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی برای حیات اقتصادی کشور ضروری است. مناطق آزاد می توانند الگوهای جدیدی در فعالیت‌های اقتصادی کشور خلق کنند و فرصت تعمیم نتایج این الگوها به کل کشور از مناطق آزاد مورد انتظار است.

وی با بیان این‌که استفاده از ظرفیت بورس بین الملل در مناطق آزاد به منظور تامین مالی ارزی از محل منابع خارجی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: این ماموریت بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب و با مشارکت و همکاری سازمان سرمایه‌گذاری خارجی، صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی، سازمان بورس، وزارت امور اقتصادی و دارایی، فعالان اقتصادی کشور و صاحبنظران این حوزه صورت می‌پذیرد.

وی با یادآوری این‌که آیین نامه بورس بین الملل در مناطق آزاد کشور در شورایعالی بورس  تصویب شده که پس از تصویب نهایی در شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی اجرا خواهد شد، افزود: بورس بین الملل در مناطق آزاد سکوی پرتاب اقتصاد به سوی موفقیت های بیشتر است و مناطق آزاد کشور به ابزارهای نوین کسب و کار مانند مراکز پولی و مالی، بازار سرمایه و بورس بین الملل مجهز می‌شوند.

وی گفت: هر روز اتفاقات جدیدی در بازارهای پولی و مالی جهان رخ می‌دهد و مناطق آزاد با وجود محدودیت ها و سیاست های عمومی نباید از این جریان کسب و کار نوین باز بماند.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 24-04-1397, 14:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی