به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 5 بهمن 1399

پولدار و بی‌پول در ویلاهای کانکسی

پولدار و بی‌پول در ویلاهای کانکسی

 

مدتی است که کانکس‌سازان فعالیت‌های خود را گسترش داده‌اند و حتی به ساختن ویلاهای کانکسی لاکچری روی آورده‌اند. در یکی دو‌سال اخیر ساخت کانکس‌های مسکونی به اندازه‌ای گسترش یافته که جای ساخت‌وسازها را هم گرفته و جایگزین ساختمان‌ها شده است. قیمت پایین ساخت کانکس، امنیت بالای آن در مقابل زلزله و آتش‌سوزی، زمان کم برای ساخت‌وساز و حتی قابلیت حمل‌ونقل آن باعث شده این سازه با اقبال عمومی روبه‌رو شود. به همین دلایل است که دیگر اغلب کسانی که به دنبال ساخت خانه‌ای کوچک در حیاط‌های خود هستند، به سراغ کانکس‌سازها می‌روند و دیگر تمایلی به ساخت ساختمان ندارند. البته استفاده از کانکس فقط به نوع مسکونی و ویلایی آن محدود نمی‌شود و حتی برای استفاده‌های اداری و مدرسه هم می‌توان از این نوع سازه استفاده کرد.

خداحافظی با مجوز ساخت‌وساز!

یکی از مهمترین ویژگی‌های کانکس‌ها این است که هنگام زلزله هیچ آسیبی نمی‌بینند. این‌روزها یکی از جدی‌ترین خطراتی که تهران را تهدید می‌کند، خطر زلزله است. پس اگر شما خانه‌ای ضدزلزله داشته باشید و بتوانید با خیال آسوده در آن زندگی کنید، خیلی برایتان به‌صرفه است که یک کانکس حتی معمولی داشته باشید، چون دیگر در آن صورت حتی شدیدترین زلزله هم جان شما را تهدید نمی‌کند، ضمن این‌که برای ساخت کانکس به هیچ مجوزی نیاز نیست اما شما اگر بخواهید یک خانه ٥٠متری بسازید هم، باید کلی دنبال مجوز بگردید. یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های ساخت کانکس هم پایین‌بودن هزینه آن است که اصلا قابل قیاس با ساخت‌وساز نیست. برای ساخت یک خانه معمولی علاوه بر این‌که باید مراحل زیادی را طی کنید تا مجوز بگیرید، هزینه زیادی را هم باید بابت خرید مصالح ساختمانی و نیروی کار متحمل شوید. بنابراین خیلی به‌صرفه است که به جای ساخت یا خرید خانه، کانکس بخرید. قیمت‌های کانکس‌ها به متراژ آنها و مواد استفاده‌شده مربوط است. بهترین نوع فایبری که در ساخت‌وساز این کانکس‌ها استفاده می‌شود، فایبر ترکیه‌ای به نام ٧ است که بیشترین مقاومت را مقابل زلزله و آتش‌سوزی و باران دارد. به جز این فایبر از برخی مواد چوبی، کامپوزیت و فایبرگلاس هم استفاده می‌شود، ضمن این‌که به سلیقه مشتری برای کف کانکس‌ها هم می‌توان از لمینت یا پارکت استفاده کرد. جالب است بدانید که در کانکس‌ها درست مثل خانه‌های مسکونی از هر امکاناتی می‌توان استفاده کرد. کانکس‌ها به نسبت متراژی که دارند، می‌توانند یک یا دو اتاق خواب داشته باشند و می‌توان آنها را به سیستم ضدسرقت هم مجهز کرد، ضمن این‌که در آشپزخانه‌های این کانکس‌ها هم می‌توان امکانات مختلفی تعبیه کرد.

کانکس‌ها چقدر آب می‌خورند؟

قیمت کانکس‌ها براساس موادی که در آنها استفاده شده و نسبت به امکاناتی که در آنها وجود دارد، متفاوت است. ارزان‌ترین کانکس‌ها از متری ٥٠٠‌هزار تومان ساخته می‌شوند که از موادی معمولی در ساخت آنها استفاده می‌شود. لاکچری‌ترین نوع کانکسی که در ایران ساخته، در آن از بهترین مواد استفاده می‌شود و فول امکانات است. مرغوب‌ترین موادی که در کانکس‌های گرانقیمت استفاده می‌شوند، درمقابل همه چیز ازجمله زلزله و آتش‌سوزی مقاومت دارند، همچنین در ساخت این کانکس‌ها هم می‌توان از شیشه‌هایی استفاده کرد که از بیرون هیچ‌گونه دیدی ندارند. در کانکس‌های گرانقیمت حتی می‌توان امکاناتی مثل اتاق بیلیارد و جکوزی را هم تعبیه کرد اما اگر این ویژگی‌ها برایتان اهمیت زیادی ندارند و همین که بتوانید یک کانکس قابل اطمینان و جمع‌وجور داشته باشید، برایتان کافی است، پس دور مدل‌های لاکچری را خط بکشید و به سراغ کانکس‌هایی با قیمت‌های متوسط بروید. در ادامه ویژگی‌های انواع کانکس‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

منبع : اقتصاد آنلاین

موضوع : اخبار روز

تاریخ : 19-04-1397, 21:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا
پوشک بزرگسالتعمیر لباسشویی آبسالکرکره برقی پارکینگدرب ضد سرقتصندلی پلاستیکی