به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 2 خرداد 1397

صورتجلسه تغییر آدرس شرکت چیست

ثبت شرکت ارشیا : هنگامی که یک شخصیت حقوقی شکل می گیرد یا به زبان ساده تر وقتی که یک شرکت تاسیس می شود خواه آن شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی خاص ، شرکت تعاونی و یا موسسه باشد در زمان تاسیس باید یک آدرس را به اداره ثبت شرکتهای جمهوری اسلامی ایران ارائه نماید ؛ این آدرس به عنوان آدرس دفتر مرکزی آن شرکت در نظر گرفته می شود . حال اگر این شرکت به هر دلیلی محل خود را تغییر دهد نیاز است که این تغییر آدرس را به اداره ثبت شرکتهایی واحد ثبتی خود اطلاع دهد . حال سوال اینجاست که چگونه باید اطلاع دهد ؟ آیا باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه حضوری نماید ؟ آیا باید وکیل شرکت به اداره ثبت شرکتها مراجعه نماید و این تغییر آدرس را اطلاع دهد ؟

 

اما پاسخ این سوالات :

 

اگر شرکتی آدرس خود را از یک خیابان به خیابان دیگر منتقل نماید در این صورت یک صورتجلسه تغییر آدرس کفایت می کند . برای مثال فرض کنید شرکتی در یکی از خیابان های شهر تهران ثبت شده باشد و حال آدرس خود را به یکی دیگر از خیایان ها تغییر دهد در این حالت باید یک صورتجلسه تغییر آدرس ارائه نماید .

 

ولی حالت دیگر هم وجود دارد ؛ اگر یک شرکت تصمیم به تغییر واحد ثبتی خود بنماید دیگر نیازی به صورتجلسه تغییر آدرس نیست بلکه در این مورد ما به یک صورتجلسه تغییر واحد ثبتی نیازمندیم . برای مثال فرش کنید شرکتی در زمان تاسیس آدرس خود را چیزی مشابه این قرارداده باشد ( تهران - خیابان ولیعصر - پلاک A  ) و حال قصد دارد جهت ادامه فعالیت به شهر دیگری نقل مکان نماید و آدرسش شود ( شیراز - خیابان امام - پلاک B ) در این حالت باید واحد ثبتی شرکت مورد نظر از شهر تهران به شهر شیراز تغییر نماید و در همین صورتجلسه تغییر واحد ثبتی ، آدرس جدید نیز ذکر گردد .

 

حال که فرق صورتجلسه تغییر آدرس و صورتجلسه تغییر واحد ثبتی را متوجه شدید بد نیست به یکسری از اشتباهات متداول که در این صورتجلسات رخ می دهد نیز اشاره کنیم :

 

* فردی که مسئول نوشتن صورتجلسه تغییر آدرس می باشد در حین نوشتن کد پستی دقت لازم را نمی کند و یا حتی از قصد کد پستی اشتباه را درج می نماید که  این مورد بعدها می تواند مشکل ساز باشد .

 

* شرکت های دولتی و شرکت های بزرگ خصوصی جهت قرار داد بستن با شرکتهای دیگر شماره ثبت آن شرکت را در سایت روزنامه رسمی چک می کنند . یک از مواردی که مورد بررسی قرار می گیرد آدرس شرکت در اداره ثبت شرکتها می باشد . برای همین بهتر است شرکتها در اولین فرصت پس از محل شرکتشان اقدام به نوشتن صورتجلسه تغییر آدرس نمایند . ( برخی از مدیران شرکتها پیش خود فکر می کنند که از کجا می توانند متوجه تغییر آدرس ما شوند )

 

این مقاله در حال تکمیل شدن می باشد .

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 27-02-1395, 11:24

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی