به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 9 اردیبهشت 1396
جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

ثبت شرکت با مسئولیت محدود :
ثبت و تغییرات شرکتهای تعاونی :
آخرین مقالات
کلمات کلیدی

ثبت شرکت

تفاهم نامه سازمان ثبت اسناد و املاک و وزارت نیرو

ثبت شرکت ارشیا : تفاهم نامه حفظ و حراست از اراضی در اختیار وزارت نیرو و مستند سازی و تثبیت مالکیت آنها، با حضور امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور، فی مابین دکتر تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و چیت چیان وزیر نیرو مبادله شد.

تفاهم نامه سازمان ثبت اسناد و املاک و وزارت نیرو

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در مراسم مبادله این تفاهم نامه که در ساختمان وزارت نیرو برگزار شد، همچنین از سامانه تملک اراضی وزارت نیرو رونمایی شد.

دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم، با ابراز امیدواری از تسری پیدا کردن این اقدام مشترک سازمان ثبت و وزارت نیرو در بین سایر سازمانها و وزارتخانه ها در جهت حفاظت از بیت المال گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این تفاهم نامه هزینه های فراوان ناشی از بی انضباطی ها و تعدی به اراضی دولتی و بیت المال را در حوزه اراضی تحت نظر وزارت نیرو شاهد نباشیم.

وی با اشاره به سایر املاک و اراضی در اختیار این وزارتخانه، خواستار درج اطلاعات و نقشه های مربوط به این املاک و اراضی در سامانه مذکور شد و اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بخش تثبیت مالکیت های دولتی آمادگی کامل دارد تا با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده و ساز و کارهای مفصل قانونی، گام های جدی تری جهت مدیریت زمین، ارتقاء نظم عمومی و پیشگیری از تعدی به بیت المال بردارد.

معاون قوه قضائیه از همه دستگاههای اجرایی که متولی امر زمین هستند خواست تا هرچه زودتر مستندات خود را به همراه نقشه های لازم جهت استقرار در سیستم کاداستر، صدور سند مالکیت برای املاک و اراضی دولتی و جلوگیری از زمین خواری ارائه نمایند.

وی افزود: تا کنون 286 هزار و 715 هکتار از حریم رودخانه ها و 445 هزار و 730 هکتار از بستر رودخانه ها در سیستم کاداستر تثبیت و سند مالکیت آنها صادر شده است.

الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور نیز در این مراسم با تقدیر از اقدامات اساسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای حفاظت و حراست از مالکیتها و املاک دولتی و مدیریت صحیح و به روز اطلاعات ثبتی در این سازمان گفت: این تفاهم نامه باعث می شود که آینده روشنی از انفال داشته باشیم و اینگونه اقدامات کلید طلایی پیشگیری از تخطی و تجاوز به اراضی ملی و حریم های رودخانه هاست و امیدوارم تجربه مشترک این دو دستگاه در اختیار سایر دستگاههای اجرایی و مسئول در این زمینه نیز قرار گیرد.

حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز در مراسم تبادل تفاهم نامه ثبتی و رونمایی از سامانه تملک اراضی وزارت نیرو، با اشاره به وجود 5 هزار و 345 رودخانه با طول 146 هزار کیلومتر در کشور افزود: با اجرایی شدن این تفاهم نامه سند مالکیت بستر و حریم کلیه رودخانه های کشور صادر و از آنها حفاظت می شود.

 

 

منبع : سازمان ثبت اسناد و املاک کشور


دفاتر پستی منتخب

موضوع : اخبار و اطلاعیه ها

تاریخ : 2-03-1394, 11:40

 

نظرات کاربران
user avatar
  • نویسنده : کرامتی | تاریخ : 2 خرداد 1394 17:41
سلام تشکر بابت زحمتی که برای مطالب این سایت می کشید .
user avatar
  • نویسنده : poshtiban | تاریخ : 2 خرداد 1394 17:44
نقل قول: کرامتی
سلام تشکر بابت زحمتی که برای مطالب این سایت می کشید .

سلام ؛ ممنون از لطف شما

ارسال نظر


انواع صورتجلسات تغییرات شرکتها :
آخرین ارسال های انجمن ثبت شرکت ارشیا
رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت سهامی خاص :
ثبت برند :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
قالیشویی در شهران|درب ضد سرقت|کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی