به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 7 خرداد 1397

انواع تاییدیه ها در حسابرسی

ثبت شرکت ارشیا ( انجام کلیه امور حسابداری ) : تاییدیه ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند :

 

1 - تاییدیه مثبت : از پاسخ دهندگان خواسته می شود که موافقت یا عدم موافقت خود را با مانده مندرج و اطلاعات در درخواست تاییدیه اعلام دارند این تاییدیه می تواند به صورت با مانده یا بی مانده درخواست شود .

 

2 - تاییدیه منفی : در این تاییدیه پاسخ دهندگان باید تنها در صورت عدم تایید مانده ثبت شده آنان و یا اطلاعات ارائه شده پاسخ تاییدیه را ارسال دارند در صورت قبول مانده و ارسال اطلاعات نیازی به ارسال پاسخ نمی باشد .

 

تاییدیه مثبت نسبت به تاییدیه منفی از قابلیت اتکا و قابلیت اطمنیان بیشتری برخوردار می باشد چرا که در صورت دریافت نکردن پاسخ تاییدیه ها حسابرسان می توانند نسبت به ضرورت پی جویی بیشتر هوشیار شوند و علت عدم دریافت پاسخ را بررسی کنند و یا از طریق اعمال سایر روشها شواهدی را جهت اعتبار و صحت مانده ها بدست آورند .

 

در تاییدیه منفی دریافت نکردن پاسخ به معنی تایید طلب تلقی می شود در حالیکه دریافت نکردن پاسخ تاییدیه ممکن است ناشی از عدم رسیدن تاییدیه به بدهکاران و یا ناشی از سهل انگاری آنان در پاسخ دادن به تاییدیه می باشد .

 

استفاده از تاییدیه مثبت در مواردی که حساب دریافتی از تعداد اندکی مانده های بزرگ تشکیل شده باشد و یا به دلایلی احتمال می رود که تعداد زیادی از حسابها دارای مانده های اختلاف دار می باشد و یا احتمال سوء استفاده دارد مناسب است .

 

 

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 9-02-1394, 12:02

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی