به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 31 فروردین 1397

نامه مدیریت

ثبت شرکت-ثبت محدود- ثبت تعاونی -پلمپ دفاتر- حسابداری-

 

نامه مدیریت

 

حسابرس باید در اولین فرصت ممکن مدیران اجرایی و یا هیأت مدیره را از نقاط ضعف با اهمیت در طراحی یا اجرای کنترل داخلی که به نظر وی رسیده است آگاه کند نقاط ضعف سیستم کنترل داخلی که بر اثر ارزیابی حسابرسان از سیستم آشکار می شودباید همراه با پیشنهادهای اصلاحی توسط حسابرسان به صاحبکار گزارش شود . گزارش نقاط ضعف به هیأت مدیره یا کمیته حسابرسی شرایط قابل گزارش نیز نامیده می شود شرایط قابل گزارش عبارت است از ضعف با اهمیت و عمده در طراحی یا اعمال کنترل های داخلی که بتواند بر توانایی شرکت در ثبت , پردازش و تلخیص و گزارش اطلاعات مالی اثر نامطلوب بگذارد این گزارش می تواند به صورت شفاهی یا معمولا به صورت کتبی طی نامه ای به اطلاع صاحبکار برسد.
حسابرسان شرایط قابل گزارش را در گزارشی به نام نامه مدیریت به اطلاع صاحبکار می رساند این گزارش مرجع با ارزشی برای مدیریت است و هم چنین می تواند مسئولیت قانونی حسابرسان را در صورت بروز اختلاس با سایر زیان های ناشی از ضعف سیستم کنترل داخلی به حداقل کاهش دهد.
حسابرسان در گزارش خود تصریح می کنند که این موسسه در برنامه ریزی و اجرای حسابرسی صورت های مالی , سیستم کنترل داخلی شرکت را به منظور تعیین روش های رسیدگی لازم برای اظهار نظر درباره صورت های مالی و نه تامین اطمینان نسبت سیستم کنترل داخلی مورد ارزیابی قرار داده اند اما موردی در سیستم کنترل داخلی و نحوه اعمال آن برخورد شده که بر اساس استانداردهای حسابرسی شرایط قابل گزارش محسوب می شوند که باید به مدیریت جهت اطلاع و بهبود آن ها گزارش شوند.
طبق استانداردهای حسابرسی ( ارائه نامه مدیریت در هر حسابرسی الزامی نیست ) ولی اگر نقاط ضعف با اهمیتی در سیستم حسابداری و کنترل داخلی واحد مورد رسیدگی کشف شوند باید از طریق نامه مدیریت گزارش شوند.

 

چهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128069819 تماس حاصل فرمایید

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 26-01-1394, 10:12

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی