صاحب کار خود بودن به این معنا نیست که شما با دیگر افراد در ارتباط نیستید و همکاری نمی کنید. در حقیقت من نیز به عنوان یک کارآفرین برای کسب موفقیت و رسیدن به اهدافم در طول حرفه کاری ام مجبور شدم تا گروه ها و تیم های زیادی را ایجاد کنم.

این روزها من و تمام افراد گروهم هر روز در اسکایپ جلسه برگزار می کنیم زیرا هرکدام از ما در مناطق گوناگون زندگی می کنیم و مجبوریم از این طریق با هم در ارتباط باشیم. بدون وجود آنها من هرگز نمی توانستم به آنچه امروزه دست یافته ام دست یابم.ساختن یک تیم موفق و پیشرو نقشی حیاتی و کلیدی در موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین ایفا می کند. در این مطلب به چگونگی این امر می پردازیم.

 

به دنبال استعدادهای حقیقی باشید. افرادی را استخدام کنید که از شما باتجربه تر، فعال تر و هوشیارتر هستند. شاید با خودتان فکر کنید و ترجیح دهید که خود بهترین و باتجربه ترین فرد گروه تان باشید و به نظرتان این پیشنهاد مفید نباشد اما من این شرایط را پشت سر گذاشته ام. باور کنید این امر به نفع شما و اعضای تیمتان و بهبود عملکرد شما خواهد بود.

در هنگام ایجاد یک تیم کوچک به دنبال بازه وسیعی از استعداد ها و توانایی ها باشید. یکی از نکات بسیار مهم توجه به این امر است که هر کدام از افراد گروه ارائه دهنده توانایی و ویژگی جدید و منحصربه فردی باشند. این اطمینان خاطر را به افرادتان بدهید که تنها به دنبال فردی مطیع و پیرو حرف خودتان نیستید و برای نظرات آنها نیز ارزش و احترام قائل می شوید. حتی زمانی که نظراتشان مخالف حرف شما باشد. افرادی را بیابید که قادر باشند نقطه ضعف های شما را جبران کنند.

از وسوسه کنترل بیش از حد جلوگیری کنید. همه افراد نیازمند راهنمایی و مدیریت صحیح هستند. اما هیچ کس دوست ندارد تحت فشار قرار گیرد. هدف نهایی را برای افرادتان معین کنید و به آنها اجازه دهید تا در این راستا خود قدم بردارند و تجربه کسب کنند. ممکن است آنها کار ها را به نحوی دیگر و متفاوت از شما انجام دهند اما این موضوع کاملا طبیعی است و حتی شاید در برخی موارد بهتر و مفیدتر نیز باشد.

افرادی را استخدام کنید که به محصولات نهایی شما باور دارند. شما نمی توانید به یک کارمند بیاموزید تا اهمیت دهد. اگر آنها از فرصت همکاری با شما خشنود و راضی نیستند آنها را فراموش کنید. افرادی که به معنای حقیقی به شما و اهدافتان ایمان دارند از شما حمایت می کنند و سختکوشانه و با تمام وجود برای شما کار خواهند کرد.

این موضوع را درک کنید که افراد مختلف باور ها و اهداف گوناگونی دارند. برای برخی پول از اهمیت بالایی برخوردار است برای برخی به رسمیت شناخته شدن. شناخت درست افراد و اهداف بلندمدت آنها در راستای کمک و کسب خواسته هایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. این حس مورد اهمیت قرار گرفتن موجب وفاداری صادقانه افراد گروه تان نسبت به شما می شود.

معیارهایتان را بالا ببرید. همه افراد باید نسبت به آنچه برایش تلاش می کنید، آگاهی داشته باشند و برای رسیدن به اهداف و امید هایتان از قدرت درک و آگاهی و خصوصا جایگاه یکسانی برخوردار باشند. برای مثال من از ابتدا این امر را برای تمامی افراد گروهم روشن می کنم که برای من قبول مسوولیت و جبران سریع یک اشتباه توسط فرد از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر این اطلاع رسانی را از ابتدا انجام دهید، قدم بزرگی برداشته اید و با مشکل یا هیچ گونه دلخوری روبه رو نخواهید شد. برقراری ارتباطات خوب و درست امری حیاتی برای ایجاد یک گروه موفق است.

محیطی امن ایجاد کنید. همه ما اشتباه می کنیم. خندیدن به اشتباهات خیلی بهتر از اشک ریختن برای آنها است. همه ما ضعف هایی داریم. اعضای یک گروه موفق از ضعف های یکدیگر سوءاستفاده نمی کنند، بلکه برای بهتر شدن یکدیگر تلاش می کنند. برای ایجاد یک محیط آرام و دوستانه تلاش کنید و وقت صرف کنید. شما برای یک مبارزه مفید و پیروزمندانه به یکدیگر نیاز دارید.

هیچ گاه از یادگیری دست برندارید. آموزش افراد گروه تان را در اولویت قرار دهید. هنگامی که افراد حس می کنند که در حال یادگیری هستند، ارتباط بیشتری با کار های خود برقرار می کنند. اینگونه می توانید افرادتان را در مسیر پربازده تری به چالش بکشید.

فراموش نکنید تا موفقیت هایتان را به عنوان یک گروه جشن بگیرید. موفقیت های کوچک و بزرگ بسیاری در پیش رو دارید. با جشن گرفتن این موفقیت ها افرادتان را پرهیجان و متمرکز نگاه دارید و از مسیری که با هم در آن قرار دارید لذت ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره جهت امور ثبت شرکت به سایت www.arshiyagroup.ir مراجعه نمایید و یا با ایمیل info@arshiyagroup.ir تماس حاصل فرمایید