به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 31 اردیبهشت 1397

ایزو 26000

  ثبت محدود- ثبت تعاونی- تغییرات - ثبت شرکت –تغییرات خاص –تغییرات محدود – صورتجلسات – پلمپ دفاتر
کمترین هزینه و هدیه ویژه و فروشگاه اینترنتی طراحی سایت

 

 ایزو 26000

 


مقدمه:

زمينه تدوين استاندارد بين المللي مسئوليت اجتماعي SR ازکنگره جهاني محيط زيست آغاز مي شود که در سال 1992 در ريودوژانيرو برگزار شد، . در اين کنگره ارتباط بين مسئوليت اجتماعي و پايداري سازمانها مطرح گرديد،سپس اين موضوع در کنگره جهاني توسعه پايدار که در سال 2002 در آفريقاي جنوبي برگزار شد نيز مورد بحث قرارگرفت.

در آوريل سال 2001شوراي سازمان ISO از کميته سياستگذاري اين سازمان براي مصرف کنندگان (COPOLCO) درخواست کرد تا درزمينه تدوين استاندارد بين المللي مسئوليت اجتماعي SR امکان سنجي نمايد و از آن بعنوان " مسئوليت اجتماعي يکپارچه " نام برد .

اين کميته در ماه مي سال 2001 کار را آغاز کرد و در ژوئن 2002به اين نتيجه رسيد که سازمان ISO بهترين سازمان از ديدگاه مصرف کننده است که موقعيت هدايت و پيشبرد موضوع مسئوليت اجتماعي را دارد .سپس پيشنهاد تشکيل يک گروه کاري متشکل از گروههاي ذينفع و ذيربط توسط copolco به شوراي سازمان ISO ارسال شد با موضوع در دستورکار اين سازمان قرارگيرد.

به همين منظور کنفرانس بين المللي مسئوليت اجتماعي توسط سازمان ISO و با ميزباني موسسه استاندارد سوئد(SAS) در تاريخ 21-22 ژوئن2004 در استکهلم برگزار شد. هدف از برگزاري اين کنفرانس جلب حمايت کشورها براي مشارکت در تدوين استاندارد بين المللي مسئوليت اجتماعي بود . در اين کنفرانس 355 نفر از 64 کشور حضور داشتند که نمايندگي گروههاي ذينفع اصلي را به عهده داشتند و موضوعات مطرح شده دقيقا در جهت اهداف گروه مشاورين استراتژيک (SAG) بود.مسئولیت اجتماعی ایزو 26000:

ایزو 26000 مسئولیت اجتماعی را به شرح زیر بیان می کند:

مسئولیت یک سازمان برای اثر بخشی تصمیمات و فعالیتهای خود بر جامعه و محیط،از طریق رفتار شفاف و اخلاقی که شامل موارد زیر می باشد:

مد نظر قرار دادن انتظارات و توقعات سهامداران،همخوانی و مطابقت با قانون اجرایی و هنجارهای رفتار بین المللی و تعمیم ان در سراسر سازمان و به کار بستن در تمامی روابط ان.

هدف از پیاده سازی:

هدف مسئولیت اجتماعی،کمک به توسعه ی پایدار میباشد. ایزو 26000،راهکاری را در زمینه اصول اساسی مسئولیت اجتماعی،مسائل و موضوعات اصلی مرتبط با مسئولیت اجتماعی و روش های ادغام و تلفیق و تبدیل رفتار مسئولیت اجتماعی به راهکارها،سیستم ها،اقدامات و فرایندهای سازمانی فعلی،را ارائه می نماید. ایزو 26000برای کمک به سازمان ها در جهت پیاده سازی توسعه پایدار،طراحی شده است.

دامنه کاربرد:

ایزو 26000،با همه انواع سازمان ها در بخش های خصوصی،دولتی و غیر انتفاعی،اعم از بزرگ و کوچک و اعم از اینکه کشورهای پیشرفته یا در حال توسعه فعالیت میکنند،همخوانی داشته و متناسب با همه انها طراحی شده است

مزایای پیاده سازی ISO 26000
ترغیب به تصمیم گیری اگاهانه تر بر اساس شناخت بهتر از انتظارات و توقعات جامعه،فرصتهای مرتبط با مسئولیت اجتماعی(نظیر مدیریت بهتر خطرات و تهدید قانونی) و تهدیدها و خطرات مرتبط با عدم مسئولیت اجتماعی.
بهبود اقدامات مدیریت بحران(تهدید)سازمان.
افزایش شهرت سازمان و افزایش اعتماد عمومی
افزایش رقابت سازمان با رقبای خود که شامل دسترسی به وضعیت مالی و شریک ممتاز می باشد.
بهبود و ارتقای رابطه سازمان با سهامداران خود و ظرفیت ان برای ابتکار و نواوری،از طریق ارائه دیدگاهها و نگرشهای جدید و تماس با طیف متنوعی از سهامداران.
افزایش وفاداری،صداقت و روحیه ی کارمندان،ارتقای ایمنی و سلامت کارگران زن و مرد و تاثیر مثبت بر توانایی استخدام،ترغیب و ابقای کارمندان.
صرفه جویی حاصل از بهره وری و راندمان منبع،کاهش مصرف انرژی و آب،کاهش ضایعات،بازیافت محصولات فرعی با ارزش و در دسترس روز افزون به مواد خام.
افزایش اطمینان پذیری و عدالت در معاملات از طریق امور سیاسی مسئولانه،رقابت منصفانه،و فقدان(عدم)فساد و رشوه خواری.
جلوگیری یا کاهش تمارضات احتمالی با مشتریان در زمینه محصولات یا خدمات.
کمک به دوام بلند مدت سازمان از طریق افزایش تداوم منابع طبیعی و خدمات محیطی وکمک به تولید کالای عمومی و تحکیم جامعه و نهادهای شهری

ایزو 27001

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO 27001

(INFORMATION SECURITY MANAGEMENT SYSTEM (ISMS))

مقدمه:

شرکت مهندسین مشاور سیستم های مدیریتی راژمانبا ارائه اولین استاندارد مدیریت امنیت اطلاعات در سال 1995، نگرش سیستماتیک به مقوله امنیت اطلاعات شکل گرفت. بر اساس این نگرش، تامین امنیت اطلاعات در یک مجموعه سازمانی، سریع و یکجا مقدور نمی باشد و لازم است این امر به صورت مداوم و در یک چرخه ایمن سازی شامل مراحل 1-طراحی، 2-پیاده سازی، 3- ارزیابی و 4- اصلاح انجام گیرد برای این منظور لازم است هر سازمان بر اساس یک متدلوژی مشخص، ضمن تهیه طرحها و برنامه های امنیتی مورد نیاز، تشکیلات لازم جهت ایجاد و تداوم امنیت اطلاعات خود را نیز ایجاد نماید.

استاندارد BS7799 (سیستم مدیریت امنیت اطلاعات) ، ISO/IEC 17799 (کنترل های مورد نیازISMS) و گزارش فنی ISO/IEC TR 13335 (تکنیک های مراحل ایمن سازی اطلاعات و ارتباطات)ونهایتا مجموعه تدوین شده در قالب سری استاندارد های ISO 27001 از برجسته ترین استاندارد ها و راهنما های فنی در زمینه مدیریت امنیت اطلاعات و ارتباطات محسوب می گردند. این استاندارد در اکتبر سال 2005 به وسیله سازمان بین المللی استاندارد سازی و کمیسیون الکتروتکنیک بین المللی تدوین شده است.

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات:

امنیت اطلاعاتی حفظ محرمانگی،جامعیت،دقت و در دسترس بودن اطلاعات میباشد.

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ریسک های بحرانی اطلاعات سازمان را کاهش میدهد و این استاندارد برمحرمانه بودن ، یکپارچگی و در دسترس بودن اطلاعات سازمان تاکید دارد.

هدف از پیاده سازی:

تدوین استانداردهای پایه ای جهت کنترل های امنیتی مورد نیاز برای حفاظت از سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی

دامنه کاربرد:
تمام سازمان هایی که اهمیت اطلاعات و محرمانه نگه داشتن آنها را می دانند واطلاعات حساس و محرمانه آنها میبایست به هر طریقی محافظت شود.

مزایای پیاده سازی:

تعییین مراحل ایمن سازی و نحوه شکل گیری چرخه امنیت
تکنیک های مورد استفاده در هر مرحله ایمن سازی و جزئیات آن
خط مشی امنیتی و طرح ها و برنامه های تدوین شده و مورد نیاز سازمان در این زمینه
شناسایی، ارزیابی و تدوین راه کارهای برخورد با مخاطرات RISKS)) در سازمان
نیاز و نحوه ایجاد تشکیلات سیاست گذاری ، اجراوی و فنی در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا)

ایزو TS 29001
شرکت مهندسین مشاور سیستم های مدیریتی راژمانسیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت،پتروشیمی و گاز طبیعی ISO/TS 29001

(Petroleum , Petrochemical and Natural Gas-QMS)

مقدمه:

استاندارد ISO/TS 29001 توسط کمیته فنی ISO/TC 67،مواد، تجهیزات و سازه های دریایی برای صنایع نفت ، پتروشیمی و گاز طبیعی منتشر گردید که آخرین ویرایش آن در سال2010 بوده است.

با توجه به نیاز خاص این صنایع در توانمند سازی و تکرار پذیری فرآیند های موثر در مشخصه های عملکرد محصول وتعادل این فرآیندها باشرایط محیطی سازمان ،ISO/TS 29001 تاکیدی مضاعف بر اهم موضوعات مطرح در این سازمان نموده است.

سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت،پتروشیمی و گاز طبیعی:

مجموعه ای از فرآیندها،روشها و مستندات که با بکارگیری آنها در قالب یک نظام هدفمند می توان با دریافت اطلاعات بازارجهانی،جامعه جهانی،سازمان و سایر اطلاعات مورد نیاز و تحلیل آنها،به کیفیت مورد نظر برای محصولات و خدمات و رضایت ذینفعان مربوطه دست یافت وآنرا مورد پایش و اندازه گیری و بهبود مستمر قرار داد.

هدف از پیاده سازی:

شرکت مهندسین مشاور سیستم های مدیریتی راژمانایجاد سیستم مدیریت کیفیتی که با تأکید بر پیشگیری از عیوب و کاهش نوسانات و ضایعات در زنجیره تامین و ارائه دهندگان خدمت،زمینه را برای بهبود مستمر فراهم می آورد.

دامنه کاربرد:
این مشخصه فنی سیستم مدیریت کیفیت را برای سازمانهای تأمین محصولات و خدمات مرتبط با صنایع نفت،پتروشیمی و گاز طبیعی تعریف میکند.

مزایای پیاده سازی:

• افزایش کارایی و بهبود کیفیت

• بهبود استراتژی شرکت

• رضایت کارکنان

• فرآیند بهبود مستمر

• توجه به پیشگیری از بروز خطا

• استحکام در قابلیت اطمینان و امکان پذیری فرآیند

• ارزش افزوده بیشتر در فعالیتها

• اطمینان از آنکه رضایت ذینفعان در فرآیند شکل گیری محصول کاملا تحقق پیدا می کند
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره جهت امور ثبت شرکت به سایت www.arshiyagroup.ir مراجعه نمایید و یا با ایمیل info@arshiyagroup.ir تماس حاصل فرمایید
تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 24-12-1393, 04:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی