به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 4 خرداد 1396
جستجو در سایت

پلمپ دفاتر 1396

ثبت شرکت با مسئولیت محدود :
ثبت و تغییرات شرکتهای تعاونی :
آخرین مقالات
کلمات کلیدی

ثبت شرکت

هشت گام تا حسابداری شخصی

هشت گام تا حسابداری شخصی

 

هشت گام تا حسابداری شخصی

  

برنامه Eqonomize يک نرم‌افزار حسابداری است که با تأکید بر کارایی و سادگی استفاده در مقیاس کوچک (خانگی) ساخته شده است، اما طراحی این نرم‌افزار برای مقیاس کوچک اصلاً به این معنا نیست که با نرم‌افزاری ساده و بدون قابلیت روبه‌رو هستيم. سیستم طبقه‌بندی هزینه‌ها، درآمدها، دریافت و پرداخت‌ها و ترسیم جدول و نمودار در بازه‌های زمانی مختلف تنها بخشی از امکانات این بسته نرم‌افزاری است. اگر این قابلیت‌ها را با توانایی‌های میزکار KDE نظیر تقویم هجری‌ شمسی، پشتیبانی از فارسی‌نویسی و واحد پول ریال ترکیب کنیم، به سیستمی دست خواهیم یافت که به سادگی برای کاربران فارسي زبان نیز قابل‌استفاده است. علاوه بر این‌ها چون Eqonomize داده‌ها را در قالب یک فایل استاندارد XML ذخیره می‌کند، امکان سازگاری آن با سایر نرم‌افزارها و حتی تجزیه و تحلیل آن‌ها با کدهای نوشته‌شده توسط خود کاربر وجود خواهد داشت.
این برنامه در مخازن اکثر توزیع‌های مشهور لینوکس نظیر اوبونتو یا مندريوا و فدورا وجود دارد و برای نصب آن می‌توانید به برنامه مدیریت بسته توزیع خود مراجعه کنید. اما درصورت نیاز می‌توانید آن را از آدرس http://eqonomize.sourceforge.net نیز دریافت و نصب کنید.

اصول و مبانی
 

اصل ساده‌ای که در پس حسابداری با نرم‌افزار Eqonomize نهفته، گردش پول است. از دید Eqonomize هر عملیات مالی (کسب درآمد، خرج‌کردن، انتقال‌وجه و...) ‌به‌صورت جابه‌جایی پول بین حساب‌های مختلف درنظر گرفته می‌شود. به‌عنوان مثال، در یک عملیات خرید، پول از یکی از حساب‌های بانکی یا نقدی شما، به یکی از دسته‌های هزینه مثل پوشاک (که خود به‌عنوان یک حساب دیده می‌شود) منتقل می‌شود یا هنگام کسب درآمد، پول از یکی از دسته‌های درآمد مانند حقوق (که خود به‌صورت یک حساب دیده می‌شود) به یکی از حساب‌های شما اعم از نقدی، پس‌انداز یا... منتقل می‌شود. ایده اساسی نهفته در پس این نرم‌افزار، همین گردش پول بین حساب‌های مختلف است. با تعیین یک سقف هزینه ماهيانه برای هر یک از حساب‌های ذکر شده می‌توانید به‌طور دائم هزینه‌های واقعی خود را با برنامه مالی مقایسه و هماهنگ کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل info@arshiyagroup.ir ارتباط برقرار نمایید

 

دفاتر پستی منتخب

موضوع : مقالات

تاریخ : 16-12-1393, 04:00

 

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


انواع صورتجلسات تغییرات شرکتها :
آخرین ارسال های انجمن ثبت شرکت ارشیا
رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت سهامی خاص :
ثبت برند :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
قالیشویی در شهران|درب ضد سرقت|کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی