به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 6 اردیبهشت 1397

هشت گام تا حسابداری شخصی

هشت گام تا حسابداری شخصی

 

هشت گام تا حسابداری شخصی

  

برنامه Eqonomize يک نرم‌افزار حسابداری است که با تأکید بر کارایی و سادگی استفاده در مقیاس کوچک (خانگی) ساخته شده است، اما طراحی این نرم‌افزار برای مقیاس کوچک اصلاً به این معنا نیست که با نرم‌افزاری ساده و بدون قابلیت روبه‌رو هستيم. سیستم طبقه‌بندی هزینه‌ها، درآمدها، دریافت و پرداخت‌ها و ترسیم جدول و نمودار در بازه‌های زمانی مختلف تنها بخشی از امکانات این بسته نرم‌افزاری است. اگر این قابلیت‌ها را با توانایی‌های میزکار KDE نظیر تقویم هجری‌ شمسی، پشتیبانی از فارسی‌نویسی و واحد پول ریال ترکیب کنیم، به سیستمی دست خواهیم یافت که به سادگی برای کاربران فارسي زبان نیز قابل‌استفاده است. علاوه بر این‌ها چون Eqonomize داده‌ها را در قالب یک فایل استاندارد XML ذخیره می‌کند، امکان سازگاری آن با سایر نرم‌افزارها و حتی تجزیه و تحلیل آن‌ها با کدهای نوشته‌شده توسط خود کاربر وجود خواهد داشت.
این برنامه در مخازن اکثر توزیع‌های مشهور لینوکس نظیر اوبونتو یا مندريوا و فدورا وجود دارد و برای نصب آن می‌توانید به برنامه مدیریت بسته توزیع خود مراجعه کنید. اما درصورت نیاز می‌توانید آن را از آدرس http://eqonomize.sourceforge.net نیز دریافت و نصب کنید.

اصول و مبانی
 

اصل ساده‌ای که در پس حسابداری با نرم‌افزار Eqonomize نهفته، گردش پول است. از دید Eqonomize هر عملیات مالی (کسب درآمد، خرج‌کردن، انتقال‌وجه و...) ‌به‌صورت جابه‌جایی پول بین حساب‌های مختلف درنظر گرفته می‌شود. به‌عنوان مثال، در یک عملیات خرید، پول از یکی از حساب‌های بانکی یا نقدی شما، به یکی از دسته‌های هزینه مثل پوشاک (که خود به‌عنوان یک حساب دیده می‌شود) منتقل می‌شود یا هنگام کسب درآمد، پول از یکی از دسته‌های درآمد مانند حقوق (که خود به‌صورت یک حساب دیده می‌شود) به یکی از حساب‌های شما اعم از نقدی، پس‌انداز یا... منتقل می‌شود. ایده اساسی نهفته در پس این نرم‌افزار، همین گردش پول بین حساب‌های مختلف است. با تعیین یک سقف هزینه ماهيانه برای هر یک از حساب‌های ذکر شده می‌توانید به‌طور دائم هزینه‌های واقعی خود را با برنامه مالی مقایسه و هماهنگ کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل info@arshiyagroup.ir ارتباط برقرار نمایید

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 16-12-1393, 04:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی