به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : چهارشنبه ، 2 خرداد 1397

زندگي علمي رابرت اِنگل

زندگي علمي رابرت اِنگل

 زندگي علمي رابرت اِنگل

 

 

Robert Fry Engle ( متولّد 1942)

اِنگل در سال 2003 به همراه کليو گرنجر (1) به خاطر " روش هاي تحليل دورهاي زماني اقتصادي با تغييرات ناگهاني "، جايزه نوبل اقتصاد را دريافت کرد.
در سال 1966 در رشته فيزيک از کالج ويليامز ليسانس گرفت سپس به کالج آيتاکا (2) در نيويورک رفت. در نيويورک همزمان با فعّاليت در لابراتوار پروفسور وات وب (3) در زمينه فيزيک حرارتي، مکانيک کوانتوم هانز بيت (4) را نيز مطالعه مي کرد اما به زعم خود وي، فيزيک واقعاً آن چيزي نبود که انتظارش را داشت. وي با انتخاب درس اقتصاد به جاي معارف به اين رشته علاقه مند شد. اِنگل خود اظهار مي دارد: " زمان شروع پروژه فارغ التحصيلي، استاد راهنماي من تا چونگ ليو (5) در تايوان با چيانگ کاي شک (6) روي برنامه هاي توسعه اقتصادي کار مي کردند. من درس هاي اقتصاد را از برنت استيگوم (7) آموختم؛ جايي که ما آخرين چاپ متن ها و نوشته ها را مي توانستيم مطالعه کنيم. من با جان في (8)؛ کسي که مرا به يک اقتصاددان خرد جديد معرفي کرد، آشنا شدم. دانش من در رياضي و آمار بسيار مورد استفاده ام قرار گرفت ".
اِنگل در سال 1969 از دانشگاه کورنل مدرک دکتري دريافت کرد و بلافاصله به تدريس در دانشگاه نيويورک و مدرسه بازرگاني استرن (9) پرداخت؛ جايي که وي استاد مايکل آرملينو (10) در رشته مديريت سرويس هاي اقتصادي بود. اِنگل قبل از حضور در دانشگاه سن دياگو، (11) در انستيتوي فني ماساچوست ( 1975- 1969 ) تدريس داشت؛ مکاني که در سال 1977 به عنوان يک اقتصاددان به فعّاليت پرداخت.
اِنگل، بيشترين جوايز خود را در طول سال هاي 1980- 1970 دريافت کرد؛ يعني زماني که او فرمول هاي رياضي پيشرفته را براي ارزيابي و پيش بيني دقيق تر ميزان ريسک ارتقاء داد. اين شيوه محققان را قادر ساخت که ميزان ريسک در بازه هاي (12) زمان با سرعت هاي مختلف مشاهده و آزمايش کنند. اين عمل جايگاه خاصي در تحليل بازارهاي مالي دارد به عنوان مثال در حيطه سرمايه گذاري، دارايي اي که سرمايه گذار بر عليه ريسک اين کار مصرف کرده است و اين قيمت هاي ذخيره، سهم و بازگشت آنها مي تواند سرعت را در دورهاي اغتشاشات قوي که باعث نوسانات عظيم در قيمت هاي بازار سهام مي شوند، نمايش دهد. اين امر هم معمولاً با نوسانات آرامي دنبال مي شود. در اصل منظور اصلي نظريه ARCH (13) اِنگل اين است زماني که بيشترين سرعت در خطاهاي تصادفي انجام مي شود، تفاوت هاي آن به خطاهاي تصادفي که در گذشته تشخيص داده شده اند، بستگي دارد. اشتباهات بزرگ با خطاهاي بزرگ و اشتباهات کوچک با خطاهاي کوچک دنبال خواهد شد.
مهم ترين سهم رابرت اِنگل در اقتصاد شايد کشف روشي براي تحليل تحرّکات غيرقابل پيش بيني در قيمت بازارهاي اقتصادي و نرخ بهره باشد. توصيف دقيق و جزيي ويژگي ها و پيش بيني اين تحرکات سريع براي کميّت غايي و ريسک هاي مديريتي بسيار مهم و تأثيرگذار است، براي مثال اندازه گيري و تعيين ميزان ريسک، نقش کليدي را در قيمت گذاري انتخاب ها و مشتّقات مالي بازي مي کند. محققان در گذشته سرعت يکنواخت را پذيرفته بودند و يا از تقسيمات ساده براي نزديک سازي استفاده مي کردند. اِنگل مدل هاي آماري مبتني بر سرعت را ارتقاء داد به طوري که توجه قيمت هاي اندوخته، ذخيره و ديگر متغيرهاي اقتصادي را جلب کرد تا بتواند هم بين سرعت بالا و هم دوره هاي سرعت پايين حرکت کند ( ARCH ). اين مدل هاي آماري به ابزارهاي بسيار مهمي در نظريه و عمل قيمت گذاري جديد سرمايه تبديل شدند.
اين نظريه با مدل هاي قديمي تر که در آنها خطاهاي تصادفي به صورت يک عامل ثابت انگاشته مي شد، تضادهايي دارد. شيوه هاي اِنگل و مدل ARCH راه را به سوي افزايش ابزارهايي براي تجزيه و تحليل بازارها گشود تا اقتصاددانان بتوانند پيش بيني هاي دقيق تري انجام دهند.
وي در سال 1970 نظريه " همبستگي مجموعه طيف رنگ هاي وابسته " را ارائه داد و در کنگره جهاني انجمن استفاده از روش هاي آماري در اقتصاد، در کمبريج انگلستان حضور داشت.
اِنگل به انديشه فريدمن (14) درباره اين موضوع که تورّم به طرز مشکوکي مرکز اصلي تجارت تناوبي دوراني است، علاقه پيدا کرد، موضوع سرمايه گذاراني که نمي دانند چه قيمت ها و دستمزدهايي در اينده ممکن است هزينه شود. براي آزمايش اين مسئله نظريه سري هاي زماني مورد نياز است با قيد تفاوت هايي که بتواند در طول زمان عوض شود.
شارون کوزيکي، (15) جوا ايسلر، (16) رائول ساسمل، (17) از منظر آماري ديدگاه ديگري را در مسائل اقتصادي مطرح کردند و آن عبارتست از موضوع تعميم داده هاي تجزيه پذير، که در سيستم هايي که همزمان با هم کار مي کنند، مورد استفاده قرار مي گيرد. در مدل هاي چندگانه ARCH و بسياري ديگر از حوزه هاي اقتصادي، هدف ساده تر کردن سيستم هاي چندگانه و کاهش تنوعي است که ترکيب ويژه و خاصي به سيستم بدهد. از تسهيل تجزيه و تحليل ها در تحقيقات مالي در سطوح و ابعاد گسترده اي استفاده مي شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128069819 و یا ایمیل info@arshiyagroup.ir ماس حاصل فرمایید و یا به شماره 500011008069819 پیامک ارسال فرمایید

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : مقالات

تاریخ : 18-11-1393, 16:00

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی