به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 28 خرداد 1398

افزایش بهای طلا در بازار جهانی

به گزارش گروه اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات دوشنبه بازار سنگاپور 1280 دلار معامله شد.

 

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل 0.1 درصد رشد کرد و به 1280 دلار رسید.

 

طلا پنج شنبه گذشته در پی واکنش سرمایه گذاران به بیانیه نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا که تصمیم این بانک برای افزایش نرخ‌های بهره را مورد تاکید قرار داد و در نتیجه آن تقاضا برای این فلز ارزشمند ضعیف شد، 31.30 دلار یا 2.4 درصد کاهش یافته بود که بزرگترین کاهش یک روزه در 13 ماه گذشته بود اما روز جمعه پس از انتشار آمار کمتر از حد مطلوب تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه چهارم سال گذشته، 23.90 دلار یا 1.9 درصد افزایش یافت و به 1278 دلار رسید.

 

این فلز ارزشمند در ژانویه 8.4 درصد رشد قیمت داشت که بزرگترین رشد از ژانویه سال 2012 بود.

 

جیمز بولارد، رییس بانک فدرال رزرو سنت لوییس 30 ژانویه اظهار کرد سرمایه گذارانی که انتظار دارند بانک مرکزی افزایش نرخ‌های بهره را فراتر از نیمه سال به تاخیر بیاندازد در اشتباه هستند. سیاستگذاران پولی آمریکا در بیانیه نشست هفته گذشته خود به توسعه اقتصادی قوی اشاره کردند که بانک مرکزی را در مسیر افزایش نرخ‌های بهره قرار داده است. نرخ‌های بهره بالاتر به جذابیت دارایی‌های بدون بازده مانند طلا لطمه می‌زند و در عوض ارزش دلار را تقویت می‌کند.

 

معامله‌گران معتقدند طلا در کوتاه مدت به دلیل نگرانی‌ها نسبت به بی‌ثباتی اروپا با وجود قوی ماندن ارزش دلار، در برابر کاهش ایستادگی خواهد کرد اینهمه این انتظار که بانک مرکزی آمریکا در سال جاری میلادی اقدام به افزایش نرخ‌های بهره خواهد کرد یک نگرانی بلندمدت برای علاقمندان به سرمایه گذاری در طلا باقی می‌ماند.

 

طبق نظرسنجی اخیر رویترز، قیمت طلا در سال 2015 با مهیا شدن بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ‌های بهره برای سومین سال متوالی نزول خواهد کرد اما در میان مدت به دلیل تقاضای خرید مصرف کنندگان چینی در آستانه سال نوی چینی، بعید است که قیمت طلا به پایین 1250 دلار سقوط کند.

 

در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.5 درصد کاهش یافت و به 17.1645 دلار رسید. قیمت این فلز در ژانویه 9.8 درصد رشد کرد که بزرگترین افزایش ماهانه از ژوئن سال گذشته بود.

 

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.5 درصد کاهش یافت و به 1235 دلار رسید. قیمت این فلز در ژانویه برای دومین ماه صعود کرد.

 

هر اونس پالادیم برای تحویل فوری 0.3 درصد صعود کرد و به 774 دلار رسید. این فلز در ژانویه نخستین کاهش ماهانه متوالی در یک سال گذشته را تجربه کرد. 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 15-11-1393, 13:14

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی