به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 مهر 1398

ظاهراً دولت تمایلی به بحث اقتصاد مقاومتی ندارد/ با رویکرد حقوقی اقتصاد مقاومتی را دنبال می‌کنیم

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، الفت‌پور معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج حقوقدانان عصر امروز در نشست خبری همایش «حقوق و اقتصاد مقاومتی» اظهار داشت: متأسفانه سیاست‌گذاری امسال رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی چندان مورد توجه دولت قرار نگرفت، ضمن اینکه در سازوکارهای اقتصادی باید سازوکارهای حقوقی هم مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: به همین جهت سازمان بسیج حقوقدانان اقدام به برگزاری همایش «حقوق و اقتصاد مقاومتی» کرده تا خلأها و مشکلات موجود در راه تحقق اقتصاد مقاومتی را شناسایی و در جهت رفع آنها تلاش کنند.

الفت‌‌پور با تأکید بر اینکه نگاه ما به اقتصاد مقاومتی مربوط به یک دوره گذار نیست، تصریح کرد: ما به شدت پیگیر بحث اقتصاد مقاومتی با رویکردی حقوقی هستیم و در همین راستا اقدام به تدوین منشور حقوقی اقتصاد مقاومتی در سازمان بسیج حقوقدانان کردیم.

معاون علمی پژوهشی سازمان بسیج حقوقدانان با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی برای برگزاری این همایش از 9 ماه پیش صورت گرفته بود، گفت: تقریباً 45 محور برای همایش در نظر گرفته شده و 70 اثر به  دبیرخانه همایش رسیده است ضمن اینکه ما 20 اثر سفارشی هم با کمک مرکز تحقیقات شورای نگهبان، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام و دانشگاه‌های علامه و امام صادق (ع) داریم.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه زیرمجموعه‌های دولت یازدهم چندان استقبالی از این همایش نکردند و ظاهراً چندان به بحث اقتصاد مقاومتی توجهی ندارند.

در ادامه این نشست راجی، معاون پژوهشکده شورای نگهبان هم با تأکید بر اینکه تقویت تولید ملی در جهاد اقتصادی از جمله ارکان اقتصاد مقاومتی است گفت: ما باید نظام مالی کشور را به شکلی اصلاح کنیم که سرمایه‌ها جهت‌دار شده و به سمت تولید حرکت کنند.

وی با تأکید بر اینکه کارهای انجام شده در بحث حقوق جزا و مفاسد اقتصادی در حد مطلوب نیست گفت: گاهی در شرایط تحریم کسی اقدام به احتکار می‌کند یا ارزی را خلاف مورد هزینه می‌کند بدون شک تخلف در این شرایط بیشتر از زمانی است که ما در شرایط تحریم نباشیم اما متأسفانه به این موضوع توجهی چندانی نشده است.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 15-11-1393, 10:42

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|