به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : یکشنبه ، 26 خرداد 1398

درآمد 143 میلیارد ریالی ثبت اسناد اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهرام دهقانی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر در ثبت اسناد اردبیل اظهار کرد: 8 درصد این درآمدها سهم شهرداری بوده به طوری که ما در یک ماهه اخیر بیش از 69 میلیون تومان از این محل به شهرداری پرداخت کردیم.

وی افزود: 42 درصد درآمدهای ثبت اسناد از طریق ملی و به شکل متمرکز به جمعیت هلال احمر اختصاص یافته و بخشی نیز به عنوان حق و حقوق شهرداری از محل فعالیت ثبت به شهرداری تعلق می‌گیرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل تعداد اسناد مالکیت صادر شده در 10 ماهه امسال را 43 هزار و 361 فقره اعلام کرد و افزود: با صدور سند مالکیت تثبیت مالکیت انجام شده و جلوگیری از هرگونه تعدی و تجاوز به اراضی ملی به انجام می‌رسد.

دهقانی صدور سند مالکیت را در عمران و آبادانی بیشتر مهم و موثر اعلام کرد و یادآور شد: با سنددار شدن املاک و همچنین مستغلات امکان ارائه خدمات بانکی بیشتر و پرداخت تسهیلات فراهم شده و تثبیت مالکیت از تشکیل پرونده‌های قضایی متعدد نیز تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

این مسئول بیان کرد: 80 درصد پرونده‌های قضایی را در استان اردبیل اختلافات ملکی تشکیل می‌دهد به طوری که ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا با ثبت مالکیت اراضی و واحدهای مختلف از تشکیل و بروز برخی تخلفات و پرونده‌های مرتبط با آن جلوگیری کنیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل ادامه داد:‌ دفاتر اسناد رسمی به عنوان زیر مجموعه اداره کل ثبت اسناد واملاک استان در کنار دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق سعی‌شان بر این است تا ثبت آنی و الکترونیکی اطلاعات را به انجام رسانده و با ثبت سریع  و به موقع آمار و اطلاعات در این زمینه جلوی هرگونه سوء استفاده بعدی گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، دهقانی در پایان سخنان خود مردم را به پرهیز از انجام معاملات به شکل وکالتی و قراردادهای فاقد اعتبار دعوت کرد و گفت: اینگونه عقد قرارداد هیچ اعتبار قانونی نداشته و قطعا ثبت اسناد و مراجع قضایی نیز در قبال آن پاسخگو نخواهند بود که بهتر است با مراقبت‌های بیشتر در ثبت رسمی اسناد و مدارک اقدام جدی به انجام برسد.

انتهای پیام/62004/ح30

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 14-11-1393, 14:16

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


<