به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 26 مهر 1398

رایزنی‌های معاون ظریف در آدیس‌آبابا

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در بیست و چهارمین اجلاس سران اتحادیه آفریقا به آدیس‌آبابا پایتخت اتیوپی سفر کرده، در حاشیه این اجلاس با تعدادی از سران و مقامات شرکت کننده در اجلاس مزبور دیدار و رایزنی کرد.

براساس این گزارش، «ماهاما» رئیس جمهور غنا در دیدار امیرعبداللهیان بر حضور فعال جمهوری اسلامی ایران، خصوصا در بخش‌های کشاورزی و درمانگاهی غنا تاکید کرد و افزود: ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه همکاری‌های بیشتر بین دو کشور وجود دارد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار از حمایت‌های رئیس جمهور غنا در جهت تقویت روابط بین دو کشور تشکر و بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات با غنا در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

در دیدار علی بونگو رئیس جمهور گابن نیز طرفین ضمن بررسی برخی اقدامات که منجر به کاهش غیرطبیعی قیمت نفت در بازارهای جهانی شده است، بر لزوم توقف این روند تاکید کردند.

موگابه رئیس جمهور زیمبابوه بر موضع مشترک دو کشور در مباحث منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد و مناسبات دو کشور را الگوی مناسبی برای سایر کشورها خواند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار از موضع مستقل زیمبابوه در برابر زیاده‌خواهی کشورهای غربی تقدیر و بر ادامه همکاری‌های دو کشور در مباحث منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

«راجائو مپن» رئیس جمهور ماداگاسکار نیز در دیدار امیرعبداللهیان از اعزام سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران به آنتاناناریو تشکر کرد و آن را نشانه خوبی برای توسعه و پیشرفت روابط بین دو کشور دانست.

وی همچنین به وزیر امور خارجه این کشور ماموریت داد در اولین فرصت به تهران سفر کند.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با توجه به نگاه مثبت و تاکید رئیس جمهور ماداگاسکار، ابراز امیدواری کرد حجم مبادلات و همکاری‌های دو کشور به سطحی برسد که متناسب با ظرفیت‌های دو کشور باشد.

به گزارش فارس، «برهانه کریستوس» وزیر مشاور امور خارجه اتیوپی نیز در دیدار امیرعبداللهیان با اشاره به پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران، از توسعه روابط بین دو کشور استقبال کرد و افزود: ایران می‌تواند شریک خوبی برای کشورش باشد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار ضمن استقبال از توسعه روابط دو کشو در همه زمینه‌ها، بر اهمیت نقش اتیوپی در استقرار صلح، ثبات و امنیت در منطقه شاخ آفریقا تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و اتیوپی دیدار و بر اهمیت نقش دیپلماسی پارلمانی در روابط بین دو کشور تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که این گروه با جدیت بیشتر و ابتکارات خود فرصت‌های جدیدی برای توسعه روابط بین دو کشور به وجود آورند. اعضای گروه دوستی پارلمانی اتیوپی نیز با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی و فناوری جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش همکاری‌های تجاری بین دو کشور شدند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 14-11-1393, 11:16

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|