به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

افزایش بن نقدی کارگران به شورا رفت

به گزارش گروه اشتغال «خبرگزاری دانشجو»، فرامرز توفیقی از برگزاری نشست جدید شورای عالی کار در هفته جاری خبر داد و گفت: قرار است با حضور برخی وزرای اقتصادی دولت، جلسه تصمیم گیری برای تعیین میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار برگزار شود.
 

نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهارداشت: تاکنون یک آیتم از افزایش‌های مربوط به بسته مزد 94 تعیین تکلیف شده و موضوع افزایش حق مسکن کارگران از 20 به 40 هزارتومان پس از تصمیم گیری شورای عالی کار، برای تصمیم گیری نهایی به هیات وزیران ارسال شده است.
 

توفیقی خاطرنشان کرد: براساس تصمیم گیری صورت گرفته، قرار است در این نشست شورای عالی کار، برخی از وزرای اقتصادی دولت مانند وزیر اقتصاد و صنعت نیز در جلسه شورا حضور یابند، همچنین درباره دو موضوع باقی مانده از قبل نیز تصمیم گیری خواهد شد.
 

این مقام مسئول کارگری کشور ادامه داد: با توجه به اینکه دولت در نشست‌های قبلی شورای عالی کار 3 پیشنهاد روشن درباره افزایش حق مسکن، حق بن نقدی و همچنین پایه سنواتی کارگران ارائه کرده بود، شورا در جلسه جدید درباره افزایش پایه سنواتی و حق بن نقدی تصمیم گیری می کند.
 

وی افزود: در صورتی که شورای عالی کار در موارد یادشده به نتیجه نهایی برسد، حق بن نقدی کارگران از ابتدای سال آینده از 80 به 100 هزارتومان و پایه سنواتی نیز از 500 تومان روزانه به 1000 تومان افزایش می یابد.
 

به گفته توفیقی، در جلسات آینده شورای عالی کار، باید تصمیم گیری درباره میزان افزایش حداقل مزد نیز صورت بگیرد که با توجه به وضعیت معیشتی نیروی کار کشور و کسری درآمدی خانوارهای کارگری؛ شرایط دشواری برای تصمیم گیری ایجاد شده است.

 

 

منبع: مهر

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 12-11-1393, 11:52

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا