به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 27 تیر 1398

ظریف: غرب و اروپا باید اعتماد مردم ایران را به دست بیاورند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، خانم «وسنا پوسیچ» معاون اول نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، امروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تصریح کرد:سفر وزیر امور خارجه کرواسی به جمهوری اسلامی ایران می‌تواند زمینه گسترش مناسبات دو کشور در همه حوزه‌ها را فراهم سازد.

ظریف همچنین از ارتقاء همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و ورزشی استقبال کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سفر هیأت پارلمانی کشورمان به کرواسی بر لزوم تقویت همکاری‌های پارلمانی و مبادله هیات‌های پارلمانی بین دو کشور تاکید کرد.

ظریف تصریح کرد: بخش‌های خصوصی دو کشور ظرفیت‌های زیادی برای همکاری با یکدیگر دارند و می‌توانند در پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری کنند و جمهوری اسلامی ایران از این امر حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه مرز بین آزادی بیان و توهین به مقدسات باید رعایت شود، از اینکه در اروپا به راحتی به اعتقادات مسلمانان توهین می‌شود ابراز تاسف کرد.

محمدجواد ظریف با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بین گروه 1+5 و جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: غرب و اروپا باید اعتماد مردم ایران را به دست بیاورند‌.

«وسنا پوسیچ» وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کرواسی برای گسترش همکاری‌ها با کشورمان در همه زمینه‌ها را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کرواسی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات جاری هسته‌ای به توافق جامع منجر شود.

وی همچنین تصریح کرد: کرواسی با دیدگاه وزرای امور خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در مقاله مشترکی در روزنامه واشنگتن پست از مذاکره و دیپلماسی با ایران حمایت کرده و با اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران مخالفت کرده‌اند، هم نظر بوده و از آن حمایت می‌کند.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 6-11-1393, 09:38

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی