به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : دوشنبه ، 19 آذر 1397

همایش «سنجش از دور و GIS» در دانشگاه آزاد یزد برگزار شد

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از یزد، اولین همایش «سنجش از دور و GIS در آمایش سرزمین» روز گذشته با حضور عظیمی نیا، شهردار یزد و اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد یزد در دانشگاه آزاد یزد برگزار شد.

 

اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد گفت: رشته GIS یکی از پرجاذبه‌ترین رشته‌های موجود در بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه است، زیرا این رشته تلفیقی از رشته‌های عمران، مباحث جغرافیایی و نقشه برداری می‌باشد و بسیار پرکاربرد است.

 

وی افزود: امروزه رشته GIS و سنجش از دور در بسیاری از مسائل روز جامعه از جمله نظامی، اجتماعی، شهرداری‌ها، مکان یابی‌ها نقش غیر قابل انکاری دارد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در پایان با اشاره به برگزاری این همایش به عنوان اولین همایش در سطح استان و کشور گفت: امیدواریم دستاوردهای این همایش به کشور ارائه شود تا در خصوص اهمیت ان توجه خاصی شود.

 

عظیمی نیا، شهردار یزد نیز گفت: برگزاری همایش منجر به توسعه علم و رونق آن در شهر می‌گردد و برای شهر یزد که داعیه عالم پروری دارد و مهد علم است و موکد این ادعا سابقه بیست و چند ساله کسب مقام اول کنکور در ایران می‌باشد این موارد ضروری است.

 

وی افزود: با توجه به نوع همایش و نقش آن در مسایل شهری برای اولین بار شهرداری نیز به بحث همایش‌ها ورود کرده، زیرا حساسیت موضوع و بستر فعالیت‌های شهرداری همه بر پایه GIS است.

 

شهردار یزد خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از مکان یابی‌ها و پیش بینی مشاورین، حمل و نقل شهری، مدیریت پس ماند، جانمایی ایستگاههای آتش نشانی، ساماندهی سکونت‌ها همه دست در GIS داشته و نقش آن را پر رنگ‌تر می‌کند. و اهمیت این موضوع در شهرداری یزد احساس شده و مدیران شهرداری موظف به آشنایی با این مقوله شده‌اند.

 

عظیمی نیا، شهردار یزد نیز در ادامه اعلام داشت: امروز دوران انجام کار بدون پشتوانه علمی گذشته است و شهرداری‌ها بودجه‌های خوبی چه از نظر مالی و چه از نظر اطلاعاتی در حمایت از پایان نامه‌ها و پروژه‌های مقاطع تحصیلی کار‌شناسی ارشد و دکتری دارند.

 

وی در ‌‌نهایت از مسئولین برگزاری همایش به واسطه هموار کردن مسیر علم آموزی تقدیر و تشکر کرد.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 3-11-1393, 12:31

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی