به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : پنج شنبه ، 8 آبان 1399

لاوروف: تلاش برای منزوی کردن روسیه به شکست منتهی می‌شود/ خواهان جنگ سرد جدید نیستیم

به گزارش گروه بین الملل «خبرگزاری دانشجو» ؛ و  به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز عربی»، سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: روسیه از منافع ملی خود دفاع می‌کند اما اعلام می‌کنیم که ما خواهان رویارویی و شروع جنگ جدید سرد نیستیم.  لاوروف همچنین عنوان داشت: تلاش‌ها برای به حاشیه کشاندن روسیه شکست خواهد خورد. 

 

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اهمیت ارتباط مستقیم میان نمایندگان کی‌یف و شرق اوکراین برای حل بحران این کشور دولت آمریکا را به بازگشت به همکاری‌های مشترک با روسیه فرا خواند. 

 

لاوروف همچنین عنوان داشت: ملت اوکراین تنها کسانی هستند که حق تعیین سرنوشت خود را دارند و نباید هیچگونه دخالت خارجی در این خصوص صورت گیرد. 

 

وزیر خارجه روسیه با بیان این که اوضاع جهان به نسبت چند سال گذشته پیچیده‌تر شده‌ است اوضاع خاورمیانه و تهدیدهای تروریسم را دو چالش اصلی در جهان خواند. 

 

وی گفت: تنها با تلاش‌ گروهی می توان از این بحران‌ها عبور کرد و باید بگویم همکاری با بروکسل بحران اوکراین را کاهش می‌دهد. 

 

لاوروف در ادامه به روابط تیره کشورش با آمریکا اشاره کرد و ایالات متحده را به همکاری و احترام متبادل فراخواند و گفت: با تک روی نمی توان به هیچ جایگاهی در عرصه بین المللی دست یافت. 

 

لاوروف در ادامه تاکید کرد: روسیه در حل و فصل پرونده شیمیایی سوریه براساس اصل همکاری و حمایت از مذاکرات دولت با مخالفان این کشور نقش به سزا داشته و اعلام می‌کنم که مبارزه با تروریسم از اولویت‌های روسیه است. 

 

وزیر خارجه روسیه در پایان خاطر نشان کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سفر اخیرش به پکن 50 توافقنامه مشترک با چین امضا کرده است.

 

 «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه ا اشاره به سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره تأکید کرد که تلاش‌ها برای منزوی ساختن روسیه به شکست می‌انجامد. 

 

وی تصریح کرد: ما از شرکای غربی شنیده‌ایم که روسیه منزوی شده است. به ویژه اینکه باراک اوباما این مسئله را تکرار کرده است. این تلاش‌ها کارآمد و موثر واقع نخواهد شد.

 

ولادیمیر پوتین گفته است که روسیه هرگز به انزوای خود متوسل نمی‌شود. 

 

لاوروف ادامه داد که مسکو از واشنگتن می‌خواهد که همکاری با این کشور را که سال گذشته متوقف شد، مجدداً از سربگیرد. 

 

وزیر خارجه روسیه در خصوص مسئله شرق اوکراین تصریح کرد: «ما به دنبال آتش‌بس فوری در شرق اوکراین هستیم. بحران اوکراین تنها از طریق اصلاحات سیاسی قابل حل است.

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری دانشجو

تاریخ : 3-11-1393, 12:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا