به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : جمعه ، 30 تیر 1396

ثبت شرکت

حکم خرید و فروش چک و ارز چیست ؟

حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی به پرسشی درباره خرید وفروش ارز وچک و..پاسخ داده است.

مهدی پرس : 

 

متن پرسش مطرح شده و پاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

خرید و فروش چک از نظر فقهی خرید و فروش اسکناس و نقود و ارز به ارز دیگر به صورت نقد و نسیه حکمش چیست؟ خرید و فروش امتیاز اعم از امتیاز مسکن، اتومبیل، وام، فیش حج و عمره و تلفن با زیادتر از مقدارش چه حکمی دارد؟

چنانچه کسي از ديگري طلب دارد، چه مدرکي براي طلب خود مثل چک داشته باشد يا نداشته باشد، مي‌تواند آن مافي‌الذمه را به مبلغ کمتر نقد معامله کند. خود چک مدرک است و مورد معامله قرار نمي‌گيرد، خريد و فروش ارز به ارز ديگر به طور نقد و يا نسيه ولو با زياده مانعي ندارد بلکه معامله پول با همان پول مثل اسکناس ايراني به اسکناس و پول ايراني يا دلار به دلار به نقد و يا نسيه، ولو با زياده در صورتي که در واقع قصد خريد و فروش باشد و قرض به زياده نباشد،‌ اشکال ندارد. فروش امتياز مسکن، اتومبيل، فيش عمره و تلفن با زيادتر از قيمت خريد في حد نفسه مانعي ندارد، مگر آنکه بر خلاف تعهدات و يا قوانين و مقررات مربوطه باشد، خريد و فروش امتياز وام به اين معني که خريدار امتياز وام را از وام دهنده اولي و اصلي بگيرد، با شرط فوق‌الذکر مانعي ندارد.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128069819 و یا ایمیل info@arshiyagroup.ir ماس حاصل فرمایید و یا به شماره 500011008069819 پیامک ارسال فرمایید

دفاتر پستی منتخب

موضوع : مقالات

تاریخ : 21-10-1393, 20:00

 

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت سهامی خاص :
ثبت شرکت برای خارجی ها

اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
قالیشویی در شهران|درب ضد سرقت|کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی