به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 28 خرداد 1398

فرهنگ یکی از قدرت‌های ما است/ زبان فارسی ابزار اقتدار جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ظهر امروز در دیدار با غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی و همکاران این بنیاد، ضمن تبریک هفته وحدت گفت: این دیدار فرصت مغتنمی است که توانستم با دوستانی که در حوزه قدرت معنایی و فرهنگی جمهوری اسلامی مشغول فعالیت هستند دیدار داشته باشم.زیرا شما یکی از طلایه‌داران این عرصه هستید.

وزیر امور خارجه در دولت یازدهم گفت: ما با توجه به اینکه کشوری مبتنی بر قدرت غنی هستیم یکی از قدرت‌های ما این غنای فرهنگی است و این قدرت ما را بر تمام نقاط جهان می‌برد و علقه ایجاد می‌کند، زبان فارسی یکی از همین ابزارها به شمار می‌رود و ما از این ابزار برای افزایش قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی باید استفاده کنیم و نباید این توانمندی را فراموش کنیم.

به گفته وی، حافظ، سعدی و مولانا در تمام جهان شناخته شده هستند ولی هیچکس مولانا را با بهترین ترجمه‌ها نمی‌فهمد و ابعاد ویژه چهره‌های ادب فارسی تنها با تسلط بر زبان فارس امکان‌پذیر است. من خوشحالم که این وظیفه مهم، استراتژیک،‌ مقدس بر عهده دکتر حداد عادل و همکارانش است و با جدیت و توانمندی از آن پاسداری می‌کنند.

ظریف گفت: ما نیز در وزارت خارجه به اندازه خود سعی می‌کنیم در گسترش زبان فارسی کمک کنیم، البته ما تسهیل‌کننده هستیم و متصدی نیستیم کسانی که تجربه‌های فراوان در عرصه زبان فارسی دارند از ما مهمتر هستند تا در این عرصه فعالیت کنند. باید تلاش کنیم عقب‌ماندگی‌ها، ضعف‌ها، خلاء‌ها و کرسی‌های از دست رفته آموزش زبان فارسی در دنیا را احیا کنیم.  امیداورم بتوانیم در مسیر اهداف جمهوری اسلامی ایران در حوزه زبان فارسی حرکت کنیم.

در ادامه  این دیدار دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی گفت:‌به جناب دکتر ظریف خوش‌آمد می‌گویم البته ایشان از اعضای هیات امنای بنیاد سعدی هستند ما در بنیاد سعدی سعی کرده‌ایم خشت اول را درست بنا کنیم تا این که این دیوار تا ثریا کج نشود و در انتخاب همکاران نهایت دقت شده است تا کیفیت و کمیت با هم ملحوظ شوند.

وی گفت: همکاران ما در بنیاد سعدی متخصص و کارشناس ارشد هستند وعلاوه بر زبان انگلیسی به یک زبان دیگر خارجی مسلطند ما در نظر داریم بنیاد سعدی را به عنوان موسسه علمی،‌تخصصی در خدمت اهداف نظام در بیاوریم.

انتهای پیام/

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 18-10-1393, 10:55

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی