به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : شنبه ، 10 آبان 1399

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با ایلنا: به دنبال افزایش سهم 25 درصدی تعاونی‌ها، در اقتصاد کشور هستیم

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعاونی‌هایی را در دنیا داریم که مانند غول در 70 کشور دنیا گسترده شده‌اند‌ و کارخانه و مراکز تولیدی بزرگی را زیرنظر خود دارند، بنابراین ما به دنبال این هستیم تا تعاونی‌ها را به رویکردی متفاوت از گذشته گسترش و توسعه دهیم.

بایزید مردوخی، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه سیاستگذاری و توسعه در خصوص سهم مشارکت‌های مدنی در اقتصاد کلان کشور به خبرنگار خبرگزاری ایلنا گفت: در برنامه‌ریزی‌های ما، مشارکت مردم در امر اقتصاد لحاظ نشده است. امیدواریم تا در برنامه ششم توسعه یا برنامه‌های آینده، صرفا استان تهران دیده نشده و برنامه‌های استانی نیز وارد شود، تا با این روش خواسته‌های عموم مردم مطرح شود.

وی در ادامه افزود: در این صورت به دلیل اینکه مردم در برنامه‌ها مشارکت دارند، می توانند در اجرا هم کمک ‌کنند.

مردوخی تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش زیادی به منظور فقرزدایی و جلب کردن نظر فقرا و نیز فراهم کردن محیطی برای برای مشارکت‌های مدنی و اقتصادی آنان انجام داده است.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخشی دیگری از فعالیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئله توجه به تعاونی‌ها است که در پی این هستند تا سهم تعاونی‌ها را در اقتصاد کلان کشور که در حال حاضر در حدود 5 درصد هم نیست،  به 25 درصد برسانند.

مردوخی با اشاره به این مسئله که برای افزایش سهم تعاونی‌ها در اقتصاد کشور ما باید بتوانیم تعاونی‌ها را با رویکردی جدید گسترش دهیم، گفت: در اقتصاد کشور به دلیل این مسئله که بانک‌ها به صورت سرمایه‌دارانه اداره می‌شوند، تعاونی‌ها در چنین فضایی نمی‌توانند رشد کند؛ تعاونی‌ها یا کوچک باقی می‌مانند و یا اینکه خیلی زود از چرخه اقتصادی کشور خارج شده و از بین می‌روند.

وی عنوان کرد: درحالی که نمونه تعاونی‌هایی را در دنیا داریم که مانند غول در 70 کشور دنیا گسترده شده‌اند‌ و کارخانه و مراکز تولیدی بزرگی را زیرنظر خود دارند، بنابراین ما به دنبال این هستیم تا تعاونی‌ها را به رویکردی متفاوت از گذشته گسترش و توسعه دهیم.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: باید مردم را تشویق کرد که به سراغ تشکیل تعاونی‌ها بیایند، گروه‌هایی که ما تاکنون به سراغ آنها نرفته‌ایم نیز می‌توانند پتانسیل خوبی برای این‌کار باشند؛ مانند مجموعه بازنشستگان کشور، زیرا این افراد لزوما به دنبال ثروت اندوزی نبوده و علاوه بر آن انگیزه و وقتی کافی هم برای انجام کار را دارند و با اندک سرمایه‌ای که در دست دارند، می‌توانند فعالیت‌های تولیدی، خدماتی را راه‌اندازی کنند.   

 

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری ایلنا

تاریخ : 16-10-1393, 16:26

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

موضوعات پرکاربرد ثبتی :
ثبت شرکت در سراسر ایران

ثبت شرکت در تهران
پشتیبانی ثبت ارشیا