به پرتال ثبت شرکت ارشیا خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 28 خرداد 1398

2000 مگاوات نیروگاه به جای طلب در اختیار مپناست/ نقد نخرند نمی‌فروشیم

عباس علی‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی در پاسخ به این سؤال که چرا مپنا که خود نیروگاه‌ساز است این روزها نیروگاه‌دار شده است، گفت: در درجه اول باید بگویم که مپنا نیروگاه ساز و نیروگاه فروش است و اگر نیروگاهی مشتری داشته باشد، نیروگاه‌های خود را می‌فروشد.

وی افزود: منتهی به طور طبیعی چون مپنا نیروگاه‌ساز است طبعاً نیروگاه می‌سازد و بهره‌برداری می‌کند و اگر  مشتری داشته باشد نیروگاه را می‌فروشد پس این روند طبیعی است.

مپنا نیروگاه‌هایی را که در اختیار گرفته نسیه نمی فروشد

علی‌آبادی در پاسخ به این سؤال که مپنا در دولت دهم چند نیروگاه را به عنوان طلب‌های خود در اختیار خود گرفته است و حاضر هم نیست آن را بازگرداند، اظهار داشت: در حال حاضر بخش خصوصی قوی در کشور نداریم که بتواند نیروگاه‌هایی را که در اختیار داریم از ما بخرد و همه می‌خواهند نسیه بخرند.

وی ادامه داد: مپنا نیروگاه‌ ها را نقد خریده است و نمی‌تواند آن را نسیه بفروشد.

مدیرعامل مپنا تأکید کرد: مپنا 2 هزار مگاوات نیروگاه را در دولت دهم بابت طلب‌های خود در اختیار گرفت اما تا زمانی که صندوق توسعه‌ ملی وام برای ساخت نیروگاه می‌دهد، آیا کسی هست که نیروگاه برق را نقداً احداث کند.

علی آبادی افزود: پس نیروگاه‌های مپنا نقد است و پول آن را نقد داده و بابت مطالبات نیروگاه‌هایی را در اختیار گرفته است، حال که نمی‌تواند آن را نسیه بفروشد.

وی با اشاره به اینکه مپنا 9 نیروگاه در اختیار دارد تصریح کرد: هر بخش خصوصی که توانایی خرید نقد نیروگاه را داشته باشد مپنا حاضر است آن 2 هزار مگاوات نیروگاه یا هر نیروگاهی که در اختیار دارد بفروشد.

*چیت چیان:هم نیروگاه ساز و هم تولیدکننده برق باشیم موفقیت‌مان کاهش پیدا می کند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،حمید چیت چیان وزیر نیرو در 6 آبان ماه سال 92 و در مراسم افتتاح مرکز تست پنج توربین 25 مگاواتی خطاب به گروه مپنا تاکید کرد: مپنا باید محور تجارت خود را درست مشخص کند تا رقابت پذیر باشد اگر بخواهیم هم نیروگاه ساز و هم تولیدکننده برق باشیم موفقیت‌مان کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به واگذاری چند نیروگاه به مپنا به ازای طلبی که مپنا از وزارت نیرو داشت گفت:‌مپنا باید نیروگاه ها را واگذار کند و به محور تجارت خود بپردازد.

انتهای پیام/م

تماس با ثبت شرکت ارشیا

موضوع : اخبار » تیتر اخبار » خبرگزاری فارس

تاریخ : 16-10-1393, 16:21

 

تمامی نظرات در کمتر از 12 ساعت پاسخ داده می شود

ارسال نظر


روزنامه رسمی

رهگیری پرونده ثبت شرکت
دفاتر پستی منتخب

ثبت شرکت برای اتباع خارجی

ثبت شرکت سهامی خاص :
اطلاعیه ها و اخبار
نظرسنجی
به نظر شما مناسب ترین شرکت برای شروع فعالیت اقتصادی کدام شرکت می باشد ؟
شرکت محدود
شرکت خاص
موسسه
شرکت تعاونی
ثبت شرکت در سراسر ایران
پشتیبانی ثبت ارشیا
||کرکره برقی|ایزوگام|کفسابی